WhatsApp z rekordem wszech czasów. Oszałamiająca liczba użytkowników komunikatora w Sylwestra

WhatsApp z rekordem wszech czasów. Oszałamiająca liczba użytkowników komunikatora w Sylwestra

WhatsApp pobił nowy rekord użytkowników [fot. Pixabay]
WhatsApp pobił nowy rekord użytkowników [fot. Pixabay]
Karolina Modzelewska
04.01.2021 10:38, aktualizacja: 04.01.2021 10:55

WhatsApp może pochwalić się niemałym sukcesem, którym przywitał 2021. Komunikator internetowy ustanowił nowy rekord użytkowników. W Sylwestra przeprowadzono ponad 1,4 miliarda połączeń głosowych oraz połączeń wideo. To najwięcej w dotychczasowej historii WhatsAppa w ciągu jednego dnia.

WhatsApp, który jest aplikacją oferującą bezpłatne wiadomości tekstowe i połączenia głosowe na całym świecie odnotowała istotny rekord, o czym możemy się dowiedzieć z oficjalnego bloga Facebooka. Firma poinformowała o historycznym wzroście użytkowników komunikatorów internetowych w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Wyniósł on około 50 proc.

Rekordowa liczba użytkowników komunikatorów internetowych w Sylwestra

Sylwester wypadł bardzo korzystnie również w przypadku aplikacji Facebook Messenger. W jej przypadku odnotowano prawie dwa razy więcej grupowych rozmów wideo w porównaniu z dzienną średnią. Na Facebooku i Instagramie odbyło się blisko 55 milionów transmisji na żywo na całym świecie.

Caitlin Banford, kierowniczka programu technicznego Facebooka za pośrednictwem bloga poinformowała, że osiągnięcie tak dużej wydajności aplikacji oraz zwiększenie odporności infrastruktury to efekt wielomiesięcznych wysiłków inżynierów firmy. Istotne były tu doświadczenia zgromadzone w trakcie pierwszych miesięcy pandemii COVID-19, kiedy komunikatory internetowe odnotowały ogromne skoki ruchu.

"W tym roku Sylwester wyglądał zupełnie inaczej, a nasze zespoły inżynierów zajmujące się aplikacjami Facebooka były gotowe do obsługi każdego problemu, aby świat mógł dzwonić w 2021 roku" - zaznaczyła Banford.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)