wHere is 24, SKRWT, Superpolisa, Halloween Runner i Clonezilla – najlepsze programy tygodnia

wHere is 24, SKRWT, Superpolisa, Halloween Runner i Clonezilla – najlepsze programy tygodnia

29.10.2016 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed Wami cotygodniowy przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie nowe programy znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform.

wHere is 24

wHere is 24 (Android) to aplikacja ułatwiająca odnalezienie punktów usługowych w okolicy. Można dzięki niej znaleźć punkty medyczne, apteki, przychodnie weterynaryjne, sklepy całodobowe i spożywcze, kioski, kwiaciarnie, ciężarówki gastronomiczne, restauracje, puby, taksówki (z pomocą iTaxi), parkingi, stacje benzynowe, warsztaty, lawety, myjnie, punkty GSM, bankomaty, kina i wiele innych. Punkty zostały podzielone na kategorie, a o ich obecności na mapie decydują partnerzy aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po wybraniu punktu można zobaczyć szczegółowe informacje, jak godziny otwarcia, jeśli zostały dostarczone przez partnera, odległość, ocena, zdjęcia i ewentualnie wyznaczyć trasę do tego punktu.

SKRWM

SKRWT (Android, iOS) to świetna aplikacja dla fotografów kochających symetrię. Pozwala poprawiać geometrię zdjęć na kilka sposobów – tradycyjnie niwelując zniekształcenia szerokokątnego obiektywu i poprawiając perspektywę, przez przeciąganie rogów zdjęcia (świetne rozwiązanie do korekcji prostokątów), a także z możliwością tworzenia idealnych odbić. Polecam przede wszystkim fotografującym architekturę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Superpolisa

Superpolisa (Android to zupełnie nowa aplikacja serwisu Superpolisa.pl, umożliwiająca porównanie i zakup ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i turystycznych. Na urządzeniu mobilnym można wypełnić wszystkie dane, przejrzeć dostępne oferty i od razu kupić wybrane ubezpieczenie, płacąc przez PayByNet lub eCard. Wypełnianie formularzy ułatwia między innymi możliwość skanowania kodów AZTEC z dowodu rejestracyjnego albo automatyczne sprawdzanie historii szkód, niestety formularze mają jeszcze pewne niedociągnięcia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji można założyć konto, ale nie jest to konieczne do sprawdzenia ofert.

Halloween Runner

Halloween Runner (Android, iOS) polecam przede wszystkim młodszym użytkownikom. To gra typu „bieg bez końca”, utrzymana w Halloweenowym klimacie, ubrana w prześliczną, barwną i klimatyczną szatę graficzną. Dziewczynka przypominająca bohaterki Monster High musi dobiec jak najdalej, zbierając słodycze i omijając przeszkody.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Grę rozwija studio Crimson Pine z siedzibą w Gliwicach.

Clonezilla

Na koniec narzędzie, które przyda się przy tworzeniu lub odtwarzaniu kopii zapasowych dysków lub partycji – Clonezilla. Jej zaletą jest zapisywanie jedynie używanych bloków, dzięki czemu kopie zajmują mniej miejsca i ich rozmiar nie zależy od rozmiaru partycji. Narzędzie bazuje na Debianie, a z ostatnią aktualizacją zostało zbudowane na bazie repozytorium Sida (stan na 24 października) i wyposażone w jądro 4.7.8-1.

Obraz

Clonezilla jest dostępna w postaci obrazu do uruchamiania z zewnętrznego nośnika (Pendrive, CD) lub w wersji serwerowej. Oprogramowanie poradzi sobie z systemami plików ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, btrfs, f2fs, nilfs2, FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, HFS+, UFS, minix, VMFS3 i VMFS5.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)