Większe zainteresowanie Windows 7 x64 wśród graczy

Większe zainteresowanie Windows 7 x64 wśród graczy

Redakcja
09.02.2010 12:04

Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród użytkowników platformy Steam, zainteresowanie graczy 64-bitową wersją systemu Windows 7 jest znacznie większe niż 32-bitowym odpowiednikiem.

Gracze korzystający z platformy Steam mogą co miesiąc wziąć udział w badaniu, które dostarcza informacji na temat panujących trendów w oprogramowaniu oraz sprzęcie. Raport wygenerowany na jego podstawie zawiera szczegóły dotyczące m.in. najbardziej popularnych systemów operacyjnych czy sprzętu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w styczniu, 64-bitowa wersja Windows 7 zainstalowana jest na prawie 20% komputerów wszystkich użytkowników platformy Steam, zaś 32-bitowy odpowiednik obecny jest na 9% maszyn. Najnowszy system operacyjny Microsoftu zanotował także ogólny, ponad 5-procentowy wzrost popularności.

Mimo że Windows 7 zapewnia graczom posiadającym nowoczesne maszyny większą wydajność, prawie 43% użytkowników Steama wciąż korzysta z Windows XP. System ten zanotował jednak kilkuprocentowy spadek w porównaniu z grudniem 2009 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)