Wielka Brytania: nie będzie odcinania piratów bez wyroku

Redakcja

22.10.2009 22:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski Sekretarz Kultury wypowiedział się w sprawie pomysłu odcinania od Sieci użytkowników pobierających z Internetu pliki w nielegalny sposób. Ben Bradshaw odniósł się w ten sposób do słów Lorda Mandelsona, który stwierdził w zeszłym miesiącu, że działania takie byłyby możliwe po wysłaniu pisemnych ostrzeżeń.

W oficjalnym wystąpieniu brytyjski polityk stwierdził, że wszelkie działania mające jakikolwiek związek z aspektami technicznymi korzystania z Internetu będą mogły być wykonane jedynie na polecenie sądu. Innymi słowy, by uniemożliwić użytkownikowi połączenie z Siecią będzie trzeba mu najpierw udowodnić winę przed przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Nie wystarczą jedynie wcześniejsze pisemne upomnienia.

Wyrok sądowy będzie działaniem ostatecznym. Nie będą mieć miejsca sytuacje, w których nastolatkowie będą odcinani od Internetu jedynie na podstawie oskarżeń. To nie jest naszą intencją - stwierdził Ben Bradshaw.

Jednocześnie polityk ostro skrytykował pomysły, które mają na celu wprowadzenie do Sieci anarchii. Jego zdaniem, sytuacja, w której każdy użytkownik może uzyskać dostęp do wszystkiego za darmo, jest niedopuszczalna.

Przypomnijmy, że dyskusja w sprawie odcinania piratów od Internetu toczy się w Wielkiej Brytanii od dość dawna. Pomimo, że co jakiś czas pojawiają się mniej lub bardziej liberalne pomysły, władze tego kraju nie są w stanie wprowadzić żadnych konkretnych przepisów. Być może uda się to tym razem. Trzeba bowiem przyznać, że rozwiązanie zaproponowane przez Bena Bradshawa prezentuje dość zrównoważone, jeśli nie sprawiedliwe, podejście do tego tematu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)