Wielka Brytania: weryfikacja wieku internautów będzie obowiązkowa, m.in. za pomocą kart kredytowych

Wielka Brytania: weryfikacja wieku internautów będzie obowiązkowa, m.in. za pomocą kart kredytowych27.10.2014 13:33
Wielka Brytania: weryfikacja wieku internautów będzie obowiązkowa, m.in. za pomocą kart kredytowych

W tym miesiącu najpopularniejsze polskie serwisy VoD, wporozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji wdrożyłymechanizm weryfikacji wieku użytkownika za pomocą kart kredytowych,wychodząc z osobliwego założenia, że nie ma dorosłościniepotwierdzonej „plastikiem” od Visy czy MasterCard.Wszystko to oczywiście w imię dobra dzieci – które dzięki temu,że kart kredytowych nie posiadają, nie obejrzą szkodliwych dla nichtreści. Pomysł KRRiT spodobał się najwyraźniej komuś w WielkiejBrytanii. Tamtejszy Departament Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) chcem.in. w ten właśnie sposób zwiększyć bezpieczeństwo Internetu dlacałych rodzin.

Przygotowywana regulacja sprawi, że wszyscy właściciele witrynzawierających treści dla dorosłych, będą zobowiązani wprowadzićweryfikację wieku za pomocą kart kredytowych (w tym wirtualnych), czyteż dokumentów potwierdzających tożsamość, takich jak paszport czyprawo jazdy. Definicja „treści dla dorosłych” jest dośćszeroka – zawiera zarówno legalną jeszcze w Wielkiej Brytaniipornografię, jak i materiały poświęcone hazardowi, a nawet bronipalnej.

350127253247780801

Początkowo obowiązek ten dotyczyć ma tylko brytyjskich serwisów,jednak niewykluczone jest w przyszłości jego rozszerzenie nawszystkie witryny, których właściciele chcieliby działać legalnie naterenie Wielkiej Brytanii. Rzecznik prasowy DCMS stwierdził, że jegoinstytucja bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa dzieciw Sieci. Przygotowano w tym celu solidne rozwiązania, m.in. przyjaznedla rodzin filtry, które pomogą w ochronie dzieci. DCMS będzie teżdalej rozbudowywać te środki, tak aby dzieci były jeszcze lepiejchronione.

Komentatorzy zwracają uwagę na mariaż instytucji rządowych ibiznesu. Wykorzystywane do potwierdzenia tożsamości usługi nie należąbowiem do administracji państwowej, lecz do zaaprobowanych firm,takich jak Visa i PayPal. Nadzór nad nimi sprawować będzieGospodarczy Sekretarz Skarbu, pani Andrea Leadsom.

DCMS nie poprzestanie tylko na zabezpieczaniu Internetu od stronydostawców i właścicieli witryn. Odpowiednio zabezpieczony ma być teżodcinek „kliencki”. Zakończono w tej sprawie już rozmowyz największymi ISP Wielkiej Brytanii, tj. Virgin, Sky, BritishTelecom i TalkTalk. Wprowadzą one bardziej niezawodne i przyjazne dlarodzin filtry, w tym takie, które będą w stanie zabezpieczyćwszystkie urządzenia w domu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)