AndroidNarzędziaBenchmarki i diagnostykaWifi Analyzer
Wifi Analyzer ikona

Wifi Analyzer3.11.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Wifi Analyzer to rozbudowane i przydatne narzędzie dla każdego kto konfiguruje sieć Wi-Fi bądź też z niej korzysta i natrafił na problemy z jakością sygnału.Dzięki aplikacji możemy zmierzyć natężenie sygnału oraz obciążenie konkretnych kanałów.

Aplikacja przy pierwszym starcie oferuje nam skorzystanie z poradnika. Warto do niego zajrzeć, choć jeżeli zrezygnujemy z wprowadzanie to mamy do niego dostęp z poziomu menu. Aplikacja pozwala nam śledzić różne aspekty ruchu na paśmie 2.4 GHz. To na nim domyślnie nadaję routery Wi-Fi oraz wiele innych urządzeń komunikujących się bezprzewodowo. Sprawia to, że może dojść do sytuacji w której konkretny kanał będzie na tyle przeciążony, iż odbije się to na jakość sygnału. Problem ten może być zauważalny zwłaszcza w bloku, gdzie do naszych urządzeń dochodzi jeszcze sygnał od sąsiadów.

Za pomocą Wifi Analyzer sprawdzimy jakie kanały są obecnie zajmowane przez konkretne urządzenia oraz moc ich sygnałów. W razie potrzeby aplikacja sama zasugeruje dogodny dla nas kanał, na który warto przejść w ustawieniach routera. Dzięki takim podpowiedziom program jest przydatny, także dla mniej zaawansowanych użytkowników. Sporą zaletą Wifi Analyzer jest darmowa wersja aplikacji, ceną za to są reklamy, ale biorąc pod uwagę sporadyczne wykorzystanie aplikacji, nie jest to aż tak odczuwalne.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.25 ocen
Twoja ocena
Producentfarproc
Liczba pobrań19 853
Data aktualizacji1 lut 2023
System operacyjnyAndroid 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Wifi Analyzer ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)