Windows 10 15063: szybko zróbmy dwie poprawki, będzie nowy build

Windows 10 15063: szybko zróbmy dwie poprawki, będzie nowy build

Windows 10 15063: szybko zróbmy dwie poprawki, będzie nowy build
21.03.2017 09:15

Nie, Microsoft nie będzie zwalniał tempa rozwoju Windows 10tylko dlatego, że Insiderzy nie nadążają z aktualizacją buildów.Jak komuś nie pasuje Fast Ring, to przecież może się zapisać doSlow, prawda? Ale w erze, w której wszystko musi być najnowsze inajszybsze, czy ktoś coś testuje w Slow? Build 15063 pojawił siękilka godzin temu na serwerach Microsoftu, przynosząc poprawki doraptem dwóch błędów.

Te dwa poprawione błędy właściwie nie dotyczą nawet Windowsa10 per se, ale przeglądarki Edge i frameworku .NET. Choć zdrugiej strony, jak dziś zakreślić granice tego, co jest systememoperacyjnym? I tak oto:

  • naprawiono usterkę z ostatniego buildu 15061 wskutek której Edgezawieszało się kompletnie po otwarciu jakiejkolwiek większejstrony,
  • naprawiono usterkę z instalowaniem pakietów językowych –związane z nimi pliki i klucze Rejestru nie instalowały się poaktywowaniu .NET Frameworka 3.5.

Co tu jeszcze doskwiera? Praktycznie wszystko to, o czymsłyszeliśmy już wcześniej:

Pomimo tej sprawy z .NET-em, wciąż niemożliwe jest pobieranienowych paczek językowych, wcześniej pobrane paczki jednak działają.Nowe paczki zostaną udostępnione w tym tygodniu.Niekiedy komputer podczas instalacji tego buildu może zwrócićbłąd 8024a112. Pozostaje wówczas zrestartować maszynę. JeśliWindows zawiesi się podczas restartu, zalecane jest fizycznewyłącznie komputera na chwilę. Potem zamiast iść na spacernależy komputer ponownie włączyć.Niekiedy komputer podczas instalacji tego buildu może zwrócićbłąd 8024a112. Pozostaje wówczas zrestartować maszynę. JeśliWindows zawiesi się podczas restartu, zalecane jest fizycznewyłącznie komputera na chwilę. Potem zamiast iść na spacernależy komputer ponownie włączyć.Windows Update informujeniekiedy o zaniechaniu aktualizacji – wówczas trzeba skasować wRejestrze kluczHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\AutoUpdate\RequestedAppCategories\8b24b027-1dee-babb-9a95-3517dfb9c552

Niektóre aplikacje i gry ulegają awarii wskutek błędnejkonfiguracji (sic!) identyfikatora reklamowego. Ta sprawa ciągniesię od buildu 15031, by rozwiązać kłopot, należy usunąć zrejestru kluczHKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo.Aktualizacje wymagające restartu nie wyświetlają powiadomienia,że potrzebują restartu, trzeba sprawdzić ich stan w Ustawieniach >Aktualizacje i bezpieczeństwo > Windows Update.Do tej pory nie naprawiono problemu z zielonym ekranem w trakcietransmisji gier – ten zielony ekran paska gier jest widoczny jednaktylko dla nadawcy.W momencie wydania tego buildu nie można było zaktualizowaćWindows 10 Anniversary Update do niego – ścieżka aktualizacji niebyła jeszcze gotowa. Wygląda na to już jednak, że teraz działa.Dobrze, że w Windowsie pojawiają się w końcu aktualizacjeróżnicowe (delta), bo strach pomyśleć, ile w takim cyklu ruchusieciowego by Microsoft wygenerował na popychanie nowych, nicpraktycznie nie wnoszących buildów do setek tysięcy uczestnikówprogramu Windows Insider.

Jeśli nic się nie zmieni, to Windows 10 Creators Update RTM zobaczymy jeszcze w marcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)