Windows 10 1903 bez wsparcia. Microsoft wymusi aktualizację

Windows 10 1903 bez wsparcia. Microsoft wymusi aktualizację

Windows 10 w niektórych komputerach zostanie automatycznie zaktualizowany, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 w niektórych komputerach zostanie automatycznie zaktualizowany, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.12.2020 10:50

Windows 10 1903 (19H1) nie jest już dłużej wspierany przez Microsoft, co oznacza, że osoby wciąż korzystające z tej wersji powinny czym prędzej zainteresować się aktualizacją. Teoretycznie powinna ona zostać wymuszona we wszystkich komputerach z Windows 10 19H1, ale praktyka pokazuje, że część użytkowników stara się omijać mechanizmy bezpieczeństwa i celowo unika instalacji nowej wersji systemu.

Nie warto tego robić, bo wówczas Windows 10 nie jest aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa. Nowsze wydania to natomiast przy okazji więcej funkcji. W przypadku komputerów z Windows 10 1903 należy się spodziewać aktualizacji przynajmniej do wersji 1909 (19H2) wydanej ponad rok temu. Więcej na temat tego wydania można przeczytać w poświęconej mu serii publikacji.

Jak wynika z ostatnich statystyk popularności wersji Windows 10, wydanie 1903 można znaleźć w około 10 proc. wszystkich komputerów z "dziesiątką". Globalnie konieczność aktualizacji komputerów do nowszego wydania Windows 10 dotyczy więc przynajmniej 100 mln komputerów, zważywszy że system jest aktywny w ponad miliardzie urządzeń. Dla posiadaczy Windowsa 10 aktualizacja jest rzecz jasna darmowa i może się odbyć z poziomu Windows Update.

Jeśli komputer sprawia poważne problemy, nie był na bieżąco aktualizowany i zawiera sporo oprogramowania, które utrudnia jego sprawną pracę, można przy tej okazji rozważyć "czystą instalację" Windows 10, by sprzęt działał jak nowy. Osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły, zachęcamy do lektury naszego poradnika instalacji Windows 10, w którym krok po kroku pokazujemy, jak wykonać cały proces.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)