Windows 10 20H2: październikowa aktualizacja oficjalnie dostępna. Można pobrać w Windows Update

Windows 10 20H2: październikowa aktualizacja oficjalnie dostępna. Można pobrać w Windows Update

Windows 10 20H2 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H2 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.10.2020 21:25, aktualizacja: 20.10.2020 21:35

Październikowa aktualizacja Windows 10 (wersja 20H2) została oficjalnie udostępniona przez Microsoft. Teoretycznie wszyscy użytkownicy "dziesiątki", którzy zajrzą do Windows Update i skorzystają z przycisku Sprawdź aktualizacje, powinni więc zobaczyć możliwość pobrania uaktualnienia systemu właśnie do wersji 20H2.

Październikowa aktualizacja na początku będzie jednak najpewniej dostępna tylko dla niektórych osób – tych, których komputery według algorytmów Microsoftu są gotowe do przeprowadzenia aktualizacji. Windows 10 20H2 to bez wątpienia najważniejsza aktualizacja "dziesiątki" drugiej połowy 2020 roku, ale warto wiedzieć, że z technicznego punktu widzenia nie jest duża, jak zwykł ją marketingowo przedstawiać Microsoft.

Październikowa aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich, którzy "sprawdzą aktualizacje", fot. Oskar Ziomek.
Październikowa aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich, którzy "sprawdzą aktualizacje", fot. Oskar Ziomek.

Rzeczywiście, wraz z uaktualnieniem można liczyć na kilka nowości w systemie, ale sama aktualizacja w praktyce jest tylko włącznikiem opcji, które trafiły do Windows 10 wcześniej, wraz z wersją 20H1 w pierwszej połowie bieżącego roku – więcej na ten temat pisaliśmy między innymi tutaj.

Decydując się na instalację Windows 10 20H2 warto mieć na uwadze, że coś może pójść nie tak, a przez to warto wcześniej zadbać o kopię zapasową plików. Chociaż w praktyce mamy do czynienia tylko z niewielką łatką aktywującą kilka funkcji, Microsoft przyzwyczaił nas, że każda aktualizacja Windows 10 (także ta "mała") może być kłopotliwa dla niektórych użytkowników. Najbliższe dni i pierwsze komentarze pokażą, czy tym razem coś w tej kwestii poprawiono.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)