Windows 10 a personalizacja. Do systemu ma trafić kilka nowych opcji

Windows 10 a personalizacja. Do systemu ma trafić kilka nowych opcji

Windows 10 zyska nowe opcje personalizacji, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 zyska nowe opcje personalizacji, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.04.2021 15:12

Windows 10 w drugiej połowie roku, wraz z aktualizacją Sun Valley, zyska nowe opcje personalizacji. Chociaż nie są przełomowe, z pewnością wiele osób ucieszy się, że trafią do "dziesiątki". Chodzi o nową, zautomatyzowaną opcję zmiany tła pulpitu oraz dodatkowe opcje personalizacji klawiatury dotykowej.

O szczegółach poinformował serwis Windows Latest, bazując na nowościach, które pojawiły się w Windows 10 w ramach programu Insider. Microsoft zaczął tu wdrażać nowe funkcje i sprawdzać ich skuteczność przed finalną wersją aktualizacji systemu przygotowywaną na drugą połowę roku.

Jedną z opisywanych zmian jest możliwość ustawienia "kolekcji Spotlight" jako tapet pulpitu. Całość ma działać analogicznie, jak grafiki, które już teraz automatycznie zmieniają się w tle ekranu logowania. Użytkownik Windows 10 nie zobaczy tu reklam, ale dzięki dodatkowej ikonie na pulpicie będzie miał możliwość poznania szczegółowych informacji o danym zdjęciu. Oczywiście opisywana nowość to opcja; wciąż będzie można na przykład na stałe wybrać jedną tapetę pulpitu.

Ikona na pulpicie pozwoli szybko dotrzeć do dodatkowych informacji o danych zdjęciu, fot. Windows Latest.
Ikona na pulpicie pozwoli szybko dotrzeć do dodatkowych informacji o danych zdjęciu, fot. Windows Latest.

Inna zmiana w testowym Windows 10 to rozbudowane opcje personalizacji dotykowej klawiatury. Użytkownicy będą mogli między innymi sterować kolorystyką i przezroczystością przycisków.

Warto zwrócić uwagę, że choć liczba planowanych zmian w Windows 10 jest spora, aktualizacja znana jako Sun Valley może w praktyce wprowadzić dodatkowy zamęt, zamiast ujednolicić interfejs Windows 10. Obawy w tym zakresie precyzowałem niedawno w odrębnej publikacji, do której lektury zapraszam.
Oskar Ziomek

Początkujących użytkowników "dziesiątki" zapraszamy do lektury poradnika, w którym tłumaczymy najważniejsze opcje personalizacji Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)