Windows 10 Anniversary Update dostępny – co nowego, czego brakło?

Windows 10 Anniversary Update dostępny – co nowego, czego brakło?

02.08.2016 21:21, aktual.: 02.08.2016 22:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym się pojawia (na Windows Update), innym jeszcze nie, ale faktem jest, że wyszedł – Windows 10 Anniversary Update, czyli duża aktualizacja systemu nazywana wcześniej Redstone. Kiedyś tego typu aktualizacje nazywały się Service Packami, ale Microsoft postanowił jeszcze bardziej skomplikować swoje i tak już absurdalnie idiotyczne nazewnictwo produktów, mamy więc Anniversary Update.

Pytanie o nowości należałoby zacząć od tego, czego nie dostaniemy, przynajmniej w Polsce - Cortany, czyli wirtualnej asystentki. Nie wiem, czy jest nad czym płakać: Cortana miała być prawie jak Siri (które swoją drogą też zmierza na desktopy), tylko wyszło jak zwykle i mało kto jej używa. Polacy nie będą mieli możliwości gremialnego zignorowania tego produktu, Microsoft dokonał tej decyzji za nas. Krzyżyk na drogę, Cortana. Szkoda, że przy tej okazji pod dużym znakiem zapytania staje integracja Windows z telefonami na Androidzie (przekazywanie powiadomień pomiędzy telefonem oraz komputerem bazuje właśnie na Cortanie).

Z nowości, które dostaniemy, to między innymi zmiany w menu Start (nic nadzwyczajnego) oraz Ink Workspace, czyli możliwość pisania (rysikiem) po całym pulpicie systemu operacyjnego. Świetna sprawa w przypadku urządzeń mobilnych z rysikami, natomiast na deskoptach... no cóż, podobny szał, jak z kafelkami. Ciekawsze nowości dotyczą Skype, jego nowa wersja dostała czarną skórkę interfejsu użytkownika i trzeba przyznać, że wygląda całkiem fajnie. Edge dostał obsługę rozszerzeń (które będą integrować się z systemowym centrum powiadomień), pytanie tylko czy kogoś to zainteresuje (udział Edge na rynku przeglądarek jest... bardzo niewielki).[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=80Qz0Gbjh6Q]Jeśli chcielibyście zobaczyć te zmiany zanim zainstalujecie aktualizację, Microsoft przygotował krótki filmik i emulator pokazujący możliwości Windows 10 na różnych urządzeniach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (283)