Windows 10 build 17025: kontrola startu aplikacji UWP i lepsze Ułatwienia dostępu

Windows 10 build 17025: kontrola startu aplikacji UWP i lepsze Ułatwienia dostępu

Windows 10 build 17025: kontrola startu aplikacji UWP i lepsze Ułatwienia dostępu
26.10.2017 10:52

Windows 10 Fall Creators Update już dawno się znudziłoInsiderom żądnym nowego Windowsa co tydzień. Na szczęście firmaz Redmond nie zawodzi, możemy już testować build 17025 z gałęziRedstone 4, który pojawił się zarówno w normalnym szybkimpierścieniu aktualizacji jak i dla tych, którzy wcześniej dokonaliprzeskoku z Redstone 3 z wykorzystaniem opcji Skip Ahead. To przedewszystkim liczne poprawki, ale też dwie warte uwagi nowości wsystemie.

Wreszcie będzie można zarządzać uruchamianiem przy starcieaplikacji uniwersalnych. W Ustawienia > System > Aplikacje ifunkcje > Opcje zaawansowane znajdziemy w widoku ustawieńaplikacji przełącznik, pozwalający kontrolować ich uruchamianiepodczas logowania. Szkoda, że Microsoft nie zintegrował tego zzarządzaniem aplikacjami win32, mamy już Redstone 4, a dualizmoprogramowania w Windowsie 10 wciąż pozostaje nieprzezwyciężony.

Obraz

Druga nowość dotyczy odświeżenia panelu Ułatwienia dostępu.Pogrupowano je według zakresu niepełnosprawności, tj. wzroku,słuchu i sprawności manualnej. Opisy funkcji są bardziejzrozumiałe, łatwiej skonfigurować Narratora do swoich potrzeb.

Obraz

Użytkownicy korzystający z chińskiego pisma docenią zapewnepoprawki w foncie Microsoft Yahei. Znaki hanzi otrzymały terazdodatkowe wagi, półlekką, półciężką i ciężką, poprawionoskalowanie i stosowane algorytmy hintingu. Na pewno ułatwi toczytanie chińskich serwisów internetowych.

Obraz

Oprócz tych zmian, build 17025 przynosi 19 pomniejszych popraweki ulepszeń. Wprowadzono m.in. efekt Reveal z języka wzornictwaFluent Design do widoku kalendarza. Naprawiono wyświetlanie czarnegoekranu w sesji zdalnego pulpitu w niektórych konfiguracjachsprzętowych, a także zaczernianie ekranu podczas przełączaniamiędzy aplikacjami dla gier DX9/10/11. Poprawiono też zachowanieMicrosoft Edge, które bardzo długo otwierało niektóre linki,sprawiając wrażenie zawieszonego.

Pełną listę zmian przedstawiono we wpisie na blogu WindowsExperience.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)