Windows 10 build 17046: emoji niczym pismo, a do tego Edge zapamięta formularze

Windows 10 build 17046: emoji niczym pismo, a do tego Edge zapamięta formularze

Windows 10 build 17046: emoji niczym pismo, a do tego Edge zapamięta formularze
23.11.2017 11:51, aktualizacja: 27.11.2017 08:20

Windows 10 zrobił wielki krok w stronę zastąpieniaprymitywnego pisma alfabetycznego nowoczesnym sposobem komunikacjipiktograficznej na bazie emoji. To jedna z najważniejszych zmian woddanym właśnie do testów członkom programu Windows Insiderbuildzie 17046, dostępnym zarówno w szybkim pierścieniuaktualizacji (Fast Ring), jak i dla tych, którzy kilka miesięcykliknęli przycisk Skip Ahead, przechodząc do gałęzi Redstone 4.Oczywiście to nie jest zmiana jedyna – zapraszamy do przeglądutego, co nowe w Windowsie.

Troszkę sobie zażartowaliśmy z tym zastąpieniem pismaalfabetycznego przez piktograficzne, ale jeśli wypróbujecie nowypanel emoji w Windowsie 10 (klawisz Windows + .), zobaczycie żepozwala on na swobodne wyszukiwanie i wprowadzanie całych ciągówemoji. Wprawny operator może w ten sposób pisać całe komunikatyza pomocą piktogramów, przerywając to dopiero naciśnięciemklawisza Esc. Uwaga: nowy panel emoji działa póki co tylko przyustawieniu amerykańskiej klawiatury (en-us).

To nie koniec ulepszeń związanych z emoji. Rozbudowano znacznielisty predykcyjne dla tych piktogramów na klawiaturze ekranudotykowego, tak by pojawiały się one w podpowiedziach przy pisaniutekstu nie tylko w języku angielskim. Wsparcie obejmuje obecnie 150języków, w tym polski. Pozostaje tylko napisać „jednorożec”czy „żółw” by zobaczyć odpowiedni obrazek.

Uważacie emoji za atrakcję dla przedszkolaków? Poczekajcie, ażnajmłodsze pokolenie przejmie władzę. Tymczasem Microsoft ma teżpożyteczne ulepszenie w interfejsie Windowsa. Po kliknięciu prawymprzyciskiem myszy na ikonce lub kafelku aplikacji uniwersalnej (UWP)w menu Start, zobaczycie nową opcję Ustawienia pod menu Więcej. Zjej poziomu można zarządzać aplikacją i jej dodatkami, naprawićją, czy sprawdzić listę programów uruchamianych przy starcie. Topo prostu skrót do Opcji Zaawansowanych aplikacji, ukrytychwcześniej głęboko w Ustawieniach systemu.

Obraz

Finalnie wprowadzono dwa ulepszenia dla przeglądarki Edge.Potrafi ona teraz zapamiętać dane wpisywane w webowe formularzekontaktowe i za ich pomocą automatycznie wypełniać takieformularze w przyszłości. Oczywiście przeglądarka Microsoftu pytao zgodę na zapisanie danych z formularza. W przyszłości mamyotrzymać możliwość wyboru informacji z rozwijanego menu.

Do trybu czytania (Reading View) dodano zaś regulację rozstawutekstu, tak samo jak wcześniej w przeglądarce książek EPUB.Microsoft zapewnia, że zwiększenie rozstawu pozwala przyspieszyćczytanie treści w Internecie.

Oprócz tych nowości, build 17046 przynosi łącznie 15 poprawek– w tym dotyczących menedżera plików, komunikacji z OneDriveblokowanej przez niektóre antywirusy, awarii gier korzystających zDirectX 12, resetowania układu menu Start po rozruchu systemu. Zpełną listą zmian zapoznacie się na blogu WindowsExperience.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)