Windows 10: Cortana trafi do kolejnych krajów, ale nie do Polski

Windows 10: Cortana trafi do kolejnych krajów, ale nie do Polski

Windows 10: Cortana trafi do kolejnych krajów, ale nie do Polski
Redakcja
21.07.2015 10:19

Firma Microsoft poinformowała o rozszerzeniu wsparcia asystenta głosowego Cortana na kolejne kraje. Jest to bardzo ważny składnik systemu operacyjnego Windows 10, więc nowość ta jest wyczekiwana przez wielu użytkowników. W dniu premiery z jej możliwości będą w stanie korzystać obywatele Chin, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch. W kolejnych miesiącach wsparciem zostaną objęte kolejne kraje.

Obraz

Niestety na ich liście nie znajdziemy Polski. Microsoft zamierza udostępnić Cortanę dla uczestników programu Windows Insider w Australii, Japonii, Kanadzie, Brazylii, Meksyku, a także Indiach (w tym ostatnim przypadku w wersji angielskiej). Użytkownicy z Polski nadal nie będą w stanie korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez asystenta: ułatwień w organizacji czasu, głosowego sterowania komputerem, inteligentnej synchronizacji powiadomień i terminów między różnymi urządzeniami.

Według Microsoftu praca nad wersją dla poszczególnych krajów trwają tak długo ze względu na konieczność dopasowania asystenta do ich realiów: wymaga to długiej analizy rynku i zachowania użytkowników, aby asystent okazał się odpowiedni do danej kultury. Problemem jest także odpowiednie rozpoznawanie mowy, uwzględnianie akcentów i idiomów. Oczywiście nie zmienia to nic w kontekście Windows 10: dla rodzimych użytkowników funkcja ta nie będzie dostępna i nie zmieni się to w ciągu najbliższych miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)