Windows 10 doczeka się face liftingu. Zmiany są już testowane

Windows 10 doczeka się face liftingu. Zmiany są już testowane

Windows 10 doczeka się face liftingu. Zmiany są już testowane
Piotr Urbaniak
02.07.2020 07:52

Odświeżony wygląd kafelków w menu Start, rozbudowa Alt+Tab i dodatkowe skróty na pasku zadań. To nowości, jakie już wkrótce pojawią się w Windowsie 10. Na razie są testowane na insiderach.

Pogłoski o zmianach w menu Start pojawiały się już od jakiegoś czasu, aczkolwiek rzeczywistość okazuje się mniej spektakularna. Rewolucji nie będzie. Jedynym, co przygotował Microsoft, jest zmiana tła kafelków na białe półprzezroczyste.

Niemniej jednak taka zmiana powinna zadowolić estetów. Jak wiadomo, obecnie w kwestii kafelków panuje pewien bałagan. Pomimo ustawienia danego koloru wiodącego, nie każdy kafelek zostaje spersonalizowany, co ostatecznie prowadzi do wizualnego chaosu.

Obraz

Idąc dalej, zmiany dotykają menedżera okien rozwijanego przy pomocy skrótu Alt+Tab, a konkretniej modyfikują sposób jego współpracy z przeglądarką Edge. Teraz każda spośród otwartych kart będzie wyświetlana oddzielnie. Obecnie pojawia się tylko całe okno przeglądarki.

Wreszcie, nowości pojawią się także w pasku zadań. Domyślnie widniejący na nim skrót do aplikacji Poczta otrzyma dwie alternatywy, skrót do aplikacji Twój Telefon lub Xbox Live.

Obraz

To, która konkretnie ikona pojawi się u użytkownika, ma być uzależnione od wstępnej konfiguracji systemu. Zgodnie z rozpiską widoczną na powyższym zrzucie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)