Windows 10 dostanie jeszcze jeden panel ustawień? Oby do tego nie doszło

Windows 10 dostanie jeszcze jeden panel ustawień? Oby do tego nie doszło

Windows 10 dostanie jeszcze jeden panel ustawień? Oby do tego nie doszło
21.06.2018 19:31, aktualizacja: 22.06.2018 11:37

Microsoft nieprzerwanie pracuje nad dokończeniem Windowsa 10. Kolejne wydanie ma w końcu przynieść takie nowości, jak Sets i nowy schowek. Niektórzy przypuszczają, że w końcu wprowadzi także Control Center.

Centrum Kontroli to panel ustawień, nad którym Microsoft zaczął pracować w 2017 roku, ale z jakiegoś powodu nadal nie został wprowadzony do systemu na stałe. Na początku roku dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad jego kolejną wersją. Wtedy pojawiły się informacje o ustawieniach dotyczących tego panelu. Widać tu możliwość indywidualnego włączania i wyłączania widoczności wielu elementów, które znaleźć się mogą na nowym panelu. Wśród nich łączność Wi-Fi, udostępnianie lokalizacji, włączanie trybu tabletu, ustawienia hotspota czy VPN, podobnie jak w rozwijanym menu na Androidzie.

This is how Control Center settings look like as of now, not a whole lot to say about this. Would be nice if we finally got the feature after it existing since at least mid RS2. pic.twitter.com/4r59SziryV

— Lucan (@tfwboredom) 23 kwietnia 2018Sam panel miałby wyglądać tak:

windowscentral.com
windowscentral.com

Wskazówkę mówiącą o obecności Centrum Kontroli w Windowsie 10 znaleziono w sklepie z aplikacjami, na zrzutach Screen Sketch. Obok zegarka na pasku zadań znajduje się koło zębate, prawdopodobnie używane do przywołania Centrum Akcji. Położenie ikony zgadza się z tym, co widzieliśmy na starszych zrzutach ekranu, pokazujących nowe Centrum Akcji z kompilacji Redstone 5.

Obraz

Coś nam jednak mówi, że tez zrzut ekranu to montaż, a pasek menu pochodzi z kompilacji Windowsa, która nigdy nie trafiła do użytkowników. Wskazuje na to stara ikonka Microsoft Store. Data wskazuje na 30 lipca 2015. To dzień po premierze Windowsa 10, co podważa przypuszczenia o nowym panelu ustawień i autentyczność zrzutu ekranu w ogóle.

Miejmy nadzieję, że tak właśnie jest, a ikona jest skrótem do ustawień albo w ogóle nie powinno jej tam być. Rozdzielenie Centrum Akcji i Centrum Kontroli to karkołomne posunięcie, wprowadzające jeszcze więcej chaosu do i tak już zabałaganionego interfejsu ustawień systemu Windows.

  • ustawienia Widnowsa 10, czerwiec 2018
  • ustawienia Widnowsa 10, rok 2016
[1/2] ustawienia Widnowsa 10, czerwiec 2018

Trudno powiedzieć, czy jest lepiej niż 2 lata temu. Przed Microsoftem jeszcze długa droga do eleganckich ustawień i lepiej żeby nie wprowadzał teraz jeszcze jednego panelu z ustawieniami, bo się już zupełnie pogubimy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)