Windows 10 działa na ponad 800 mln urządzeń, a Cortana odpowiedziała już na 18 mld pytań

Windows 10 działa na ponad 800 mln urządzeń, a Cortana odpowiedziała już na 18 mld pytań

Windows 10 jest już zainstalowany w 800 mln urządzeń
Windows 10 jest już zainstalowany w 800 mln urządzeń
Oskar Ziomek
07.03.2019 21:20

Microsoft świętuje niemały sukces: Windows 10 działa już na 800 mln urządzeń. Do przełomowego miliarda jest więc jeszcze daleko, ale to i tak dużo lepszy wynik od tego sprzed kilkunastu miesięcy, gdy system ten był zainstalowany w 600 mln sprzętów.

By uczcić ten moment, producent podzielił się także innymi ciekawymi statystykami. Można się z nimi zaznajomić na oficjalnej stronie Microsoft w liczbach, która jest dostępna także w języku polskim. Wbrew temu, czego można by oczekiwać, dane dotyczą przede wszystkim Microsoftu jako firmy. Na dodatkowe statystyki związane z samym Windowsem 10 nie ma więc co liczyć.

Zestawienie to jest mimo wszystko ciekawym źródłem informacji, z którego dowiadujemy się między innymi, iż Microsoft udzielił dotąd 137 grantów w ramach programu AI for Earth, każdego dnia analizuje ponad 6,5 biliona sygnałów, by dbać o bezpieczeństwo użytkowników, pracownicy firmy w ramach wolontariatu przepracowali dotąd 700 tys. godzin, a głosowa asystentka Cortana odpowiedziała na ponad 18 miliardów pytań.

Windows 10 działa na ponad 800 mln urządzeń, źródło: Microsoft.
Windows 10 działa na ponad 800 mln urządzeń, źródło: Microsoft.

Tempo wdrażania najnowszego Windowsa 10 jest kiepskie

Poza statystykami dotyczącymi samego producenta, warto się jednak pochylić także nad innymi danymi, które dotyczą najnowszego wydania systemu. W tym przypadku chodzi o tempo wdrażania październikowej aktualizacji Windows 10, które zdecydowanie mogłoby być lepsze. W kilka miesięcy od premiery, najnowsze wydanie systemu działa bowiem dopiero na mniej niż co czwartym komputerze z Windows 10, a to najgorszy rezultat w historii "dużych aktualizacji funkcji" systemu.

Wolniejsze niż zwykle tempo wynika z nowego podejścia do udostępniania aktualizacji kolejnym użytkownikom. Microsoft pozwala na instalację nowej wersji tylko na tych komputerach, które nie sprawią dodatkowych problemów, na przykład z uwagi na zastosowane specyficzne oprogramowanie lub konfigurację. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli takie tempo zostanie zachowane, na wiosnę październikowa aktualizacja będzie działać w mniej niż połowie wszystkich komputerów z Windows 10, a na rynku będzie się wówczas pojawiać kolejne duże wydanie, czyli Windows 10 w wersji 19H1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)