Jeżeli szukacie dobrego narzędzia do optymalizacji pracy i czyszczenia systemów Windows, to warto wypróbować najnowszą wersję Ashampoo WinOptimizer. Ostatnia edycja wprowadza wiele nowych funkcji, współpracuje także z systemem Windows 10. Z okazji jej premiery przygotowaliśmy specjalnie dla Was konkurs, w którym możecie wygrać licencję na ten pakiet.

bEULSNqZ

Nowości w Ashampoo WinOptimizer 12 zobaczymy już po pierwszym uruchomieniu programu. Jego interfejs został znacznie przebudowany i jak zaznacza producent, teraz bardziej odpowiada założeniom Modern, a zarazem jest prostszy w obsłudze. W głównym oknie mamy dostęp do trzech najważniejszych składników, czyli czyszczenia, optymalizacji ustawień systemowych, a także konfiguracji związanej z bezpieczeństwem. Po wykonaniu skanowania możemy przejrzeć wyniki i wybrać zalecane akcje. Co więcej, aplikacja ustawia system tak, aby możliwe jak najlepiej wykorzystać np. zalety dysków SSD. Najnowsza wersja działa także na testowych wersjach systemu Windows 10 i bierze pod uwagę nowości, jakie się w nim pojawiły. [img=winoptimizer]Myli się ten, kto sądzi, że Ashampoo WinOptimizer to jedynie proste narzędzie do optymalizacji. Program jest wyposażony w ogromną liczbę modułów i użytek z niego zrobią także bardzo zaawansowani użytkownicy. W nowej wersji możliwe jest przeprowadzanie testów wydajności dysków w celu sprawdzenia deklaracji producenta, czyszczenie pozostałości po przeglądaniu stron internetowych, a także szyfrowanie wszelkich wrażliwych danych. Program umożliwia przeprowadzenie optymalizacji jednym kliknięciem, wyszukuje np. pliki tymczasowe, pliki pamięci podręcznej Flash, Javy, archiwalne dzienniki, a także zbędne fragmenty plików. Znajdziemy w nim także narzędzie do ulepszonej defragmentacji, zarówno systemu plików, jak i rejestru systemowego. W razie potrzeby sprawdzimy podzespoły zainstalowane w komputerze, zmierzymy ich wydajność i dowiemy się, co zajmuje najwięcej miejsca na dysku.

Atutem programu są także opcje związane z poprawą wydajności. Oprócz automatu mamy do dyspozycji menadżer usług działających w tle, który podpowiada czy możemy dane procesy wyłączyć i jakie są oceny użytkowników. Możliwe jest także sprawdzanie elementów z autostartu i usuwanie pozycji z menu zainstalowanych programów. Wrażliwe dane do usunięcia możemy skasować specjalną niszczarką, przypadkowo usunięte przywrócić, o ile oczywiście nie zostały jeszcze nadpisane. Oprócz tego w programie znajdziemy moduł odpowiedzialny za wyszukiwanie duplikatów plików. Zadania wykonywane przez WinOptimizera można zautomatyzować, tworzy on także kopie zapasowe zarówno ustawień, jak i plików. W efekcie nie musimy obawiać się o stan systemu po przeprowadzeniu optymalizacji.

Osoby chcące mieć większą kontrolę nad systemem również znajdą tu coś dla siebie: wiele z ustawień wymagających ręcznej edycji rejestru w tej aplikacji możemy wyklikać – wiadomość powitalna przy logowaniu, zarządzanie menu kontekstowym, zapisywanie stanu ikon na pulpicie? Żaden problem, wszystko to znajdziemy w odpowiednich modułach. Możliwe jest nawet ograniczanie uprawnień do ustawień i aplikacji poszczególnym użytkownikom, w razie potrzeby zablokujemy więc dostęp do wrażliwych miejsc. Gdy wykonamy już wszystkie operacje, efekty będziemy mogli sprawdzić w zakładce ze statystykami, która podsumowuje optymalizację. Konkurs!Mamy dla Was do rozlosowania 50 kluczy licencyjnych aktywujących pełną wersję programu Ashampoo WinOptimizer 12. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy posiadać konto w portalu dobreprogramy i skomentować poniżej materiał do końca jutrzejszego dnia. Losowanie odbędzie się 21 maja, a wyłonione osoby znajdą klucze do programu w swoich profilach.

bEULSNrb

Aktualizacja, 28.05.2015 14:25

Mając na uwadze olbrzymie zainteresowanie konkursem, wspólnie z firmą Ashampoo postanowiliśmy zwiększyć pulę nagród do rozdania z 50 do 100 kluczy licencyjnych. Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Ashampoo WinOptimizer znaleźli się: osip, fenix9321, SystemZ, kbien, Anawald, Gallardo21, ppotyrala, hardcore1234, Miszkurka2000, msnet, xoxo, Kenaz, CzytelnikDP, r_jaro, MasterUrzytkownikk, boobber, Czajo, djtimon89, Hajime, martin71621, berkley, markyfromars, mops01, Jacik, Tetriando, Carson, Tadek59, pazdzioch, kotonski, Spioszek1985, nightss, Ravi, babciamalina, zxcv1, rroberto, Fidellino, nonpix, Canaris1978, redhop, kvasir1, Informantyk, prutek, KristoF1, jendtom, dgolab77, krystian0120, looq, Snacke, rradek, marcello1976, senior38, kszyhoo, Goblin86, Robur-X, porcupino, neos50, boryssan, $orn, lerosed, Rasoir, Qra69, guarleno, esiu_pl, shadou102, foreste, t}{or, SpeX, neos50, jacek3miasto, Max2, Shaki81, Mechatronik, ameba28, edward1949, lel21, Gutyo, Triste, csrpl, IrasDeeJay, KluskaR3AL, Pytol25, Sting, juroglo, Siarczyslaw, grand, Robin-Otzi, KrzaQ2, staszk, Serpher, s.robek, Dimatheus, Shot511, Gronislaw, Nedej Orez, REMIX76, jeffik, Agnes.87, Lazarencjusz, Dellodylio, s77s. Gratulujemy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (606)
bEULSNrX