Windows 10 działa zbyt wolno? Przyśpiesz go nowym Ashampoo WinOptimizerem! (aktualizacja)

Windows 10 działa zbyt wolno? Przyśpiesz go nowym Ashampoo WinOptimizerem! (aktualizacja)

Windows 10 działa zbyt wolno? Przyśpiesz go nowym Ashampoo WinOptimizerem! (aktualizacja)
Redakcja
18.05.2015 13:35, aktualizacja: 28.05.2015 14:27

Jeżeli szukacie dobrego narzędzia do optymalizacji pracy i czyszczenia systemów Windows, to warto wypróbować najnowszą wersję Ashampoo WinOptimizer. Ostatnia edycja wprowadza wiele nowych funkcji, współpracuje także z systemem Windows 10. Z okazji jej premiery przygotowaliśmy specjalnie dla Was konkurs, w którym możecie wygrać licencję na ten pakiet.

Nowości w Ashampoo WinOptimizer 12 zobaczymy już po pierwszym uruchomieniu programu. Jego interfejs został znacznie przebudowany i jak zaznacza producent, teraz bardziej odpowiada założeniom Modern, a zarazem jest prostszy w obsłudze. W głównym oknie mamy dostęp do trzech najważniejszych składników, czyli czyszczenia, optymalizacji ustawień systemowych, a także konfiguracji związanej z bezpieczeństwem. Po wykonaniu skanowania możemy przejrzeć wyniki i wybrać zalecane akcje. Co więcej, aplikacja ustawia system tak, aby możliwe jak najlepiej wykorzystać np. zalety dysków SSD. Najnowsza wersja działa także na testowych wersjach systemu Windows 10 i bierze pod uwagę nowości, jakie się w nim pojawiły. [img=winoptimizer]Myli się ten, kto sądzi, że Ashampoo WinOptimizer to jedynie proste narzędzie do optymalizacji. Program jest wyposażony w ogromną liczbę modułów i użytek z niego zrobią także bardzo zaawansowani użytkownicy. W nowej wersji możliwe jest przeprowadzanie testów wydajności dysków w celu sprawdzenia deklaracji producenta, czyszczenie pozostałości po przeglądaniu stron internetowych, a także szyfrowanie wszelkich wrażliwych danych. Program umożliwia przeprowadzenie optymalizacji jednym kliknięciem, wyszukuje np. pliki tymczasowe, pliki pamięci podręcznej Flash, Javy, archiwalne dzienniki, a także zbędne fragmenty plików. Znajdziemy w nim także narzędzie do ulepszonej defragmentacji, zarówno systemu plików, jak i rejestru systemowego. W razie potrzeby sprawdzimy podzespoły zainstalowane w komputerze, zmierzymy ich wydajność i dowiemy się, co zajmuje najwięcej miejsca na dysku.

Atutem programu są także opcje związane z poprawą wydajności. Oprócz automatu mamy do dyspozycji menadżer usług działających w tle, który podpowiada czy możemy dane procesy wyłączyć i jakie są oceny użytkowników. Możliwe jest także sprawdzanie elementów z autostartu i usuwanie pozycji z menu zainstalowanych programów. Wrażliwe dane do usunięcia możemy skasować specjalną niszczarką, przypadkowo usunięte przywrócić, o ile oczywiście nie zostały jeszcze nadpisane. Oprócz tego w programie znajdziemy moduł odpowiedzialny za wyszukiwanie duplikatów plików. Zadania wykonywane przez WinOptimizera można zautomatyzować, tworzy on także kopie zapasowe zarówno ustawień, jak i plików. W efekcie nie musimy obawiać się o stan systemu po przeprowadzeniu optymalizacji.

Osoby chcące mieć większą kontrolę nad systemem również znajdą tu coś dla siebie: wiele z ustawień wymagających ręcznej edycji rejestru w tej aplikacji możemy wyklikać – wiadomość powitalna przy logowaniu, zarządzanie menu kontekstowym, zapisywanie stanu ikon na pulpicie? Żaden problem, wszystko to znajdziemy w odpowiednich modułach. Możliwe jest nawet ograniczanie uprawnień do ustawień i aplikacji poszczególnym użytkownikom, w razie potrzeby zablokujemy więc dostęp do wrażliwych miejsc. Gdy wykonamy już wszystkie operacje, efekty będziemy mogli sprawdzić w zakładce ze statystykami, która podsumowuje optymalizację. Konkurs!Mamy dla Was do rozlosowania 50 kluczy licencyjnych aktywujących pełną wersję programu Ashampoo WinOptimizer 12. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy posiadać konto w portalu dobreprogramy i skomentować poniżej materiał do końca jutrzejszego dnia. Losowanie odbędzie się 21 maja, a wyłonione osoby znajdą klucze do programu w swoich profilach.

Aktualizacja, 28.05.2015 14:25

Mając na uwadze olbrzymie zainteresowanie konkursem, wspólnie z firmą Ashampoo postanowiliśmy zwiększyć pulę nagród do rozdania z 50 do 100 kluczy licencyjnych. Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Ashampoo WinOptimizer znaleźli się: osip, fenix9321, SystemZ, kbien, Anawald, Gallardo21, ppotyrala, hardcore1234, Miszkurka2000, msnet, xoxo, Kenaz, CzytelnikDP, r_jaro, MasterUrzytkownikk, boobber, Czajo, djtimon89, Hajime, martin71621, berkley, markyfromars, mops01, Jacik, Tetriando, Carson, Tadek59, pazdzioch, kotonski, Spioszek1985, nightss, Ravi, babciamalina, zxcv1, rroberto, Fidellino, nonpix, Canaris1978, redhop, kvasir1, Informantyk, prutek, KristoF1, jendtom, dgolab77, krystian0120, looq, Snacke, rradek, marcello1976, senior38, kszyhoo, Goblin86, Robur-X, porcupino, neos50, boryssan, $orn, lerosed, Rasoir, Qra69, guarleno, esiu_pl, shadou102, foreste, t}{or, SpeX, neos50, jacek3miasto, Max2, Shaki81, Mechatronik, ameba28, edward1949, lel21, Gutyo, Triste, csrpl, IrasDeeJay, KluskaR3AL, Pytol25, Sting, juroglo, Siarczyslaw, grand, Robin-Otzi, KrzaQ2, staszk, Serpher, s.robek, Dimatheus, Shot511, Gronislaw, Nedej Orez, REMIX76, jeffik, Agnes.87, Lazarencjusz, Dellodylio, s77s. Gratulujemy!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (606)