Windows 10 i BSOD-y. Microsoft potwierdził nowe błędy w 20H1 i 20H2

Windows 10 i BSOD-y. Microsoft potwierdził nowe błędy w 20H1 i 20H2
Oskar Ziomek

07.11.2020 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft potwierdził kolejne błędy w Windows 10, które dotyczą zarówno najnowszej wersji 20H2, jak i nieco starszej 20H1. Jak się okazuje, część użytkowników skarży się na niebieskie ekrany śmierci (BSOD-y), które związane są z błędem DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION. Z ustaleń Microsoftu wynika, że źródłem usterki jest niezgodność sterowników dysków NVMe SSD, które wykorzystują Thunderbolt.

Przygotowywanie poprawki dla Windows 10 już trwa, a do tego czasu – by nie narażać na problemy kolejnych użytkowników – Microsoft zablokował możliwość automatycznej aktualizacji systemu w sprzętach, gdzie błąd mógłby wystąpić. Jak na razie nie oszacowano, jak długo może potrwać przygotowywanie łatki. Zasugerowano natomiast, by do czasu usunięcia usterki nie próbować manualnie omijać blokad.

Jak zwraca uwagę MSPowerUser, Microsoft równolegle potwierdził także inny problem w Windows 10. Użytkownicy mogą w niektórych sytuacjach zobaczyć błąd aplikacji LSASS.exe skutkujący wymuszeniem ponownego uruchomienia komputera. Tutaj również wskazano już przyczynę i wstrzymano możliwość aktualizacji w podatnym sprzęcie. Łatka jest w przygotowaniu.

Windows 10 20H2 to najnowsza wersja Dziesiątki, która nie wprowadziła do systemu szczególnie dużych zmian. Nowością jest między innymi nieco odświeżony wygląd i dodatkowe opcje powiadomień. O wszystkich można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (243)