Windows 10 i BSOD-y w komputerach Lenovo. Aktualizacja w drodze

Windows 10 i BSOD-y w komputerach Lenovo. Aktualizacja w drodze

Microsoft potwierdził problemy z laptopami Lenovo, fot. Pixabay
Microsoft potwierdził problemy z laptopami Lenovo, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
21.09.2020 17:42

Microsoft ustosunkował się do kwestii niebieskich ekranów śmierci w Windows 10 występujących w laptopach Lenovo, które opisywaliśmy pod koniec sierpnia. Jak udało się ostatecznie potwierdzić, usterki dotyczą komputerów z zainstalowaną aktualizacją KB4568831 lub nowszą, w których włączono zaawansowaną ochronę Windows 10 z wykorzystaniem biometrii i działa oprogramowanie Lenovo Vantage.

Twórcy Windows 10 potwierdzili, że jak na razie problem można tylko tymczasowo obejść. Konieczna będzie zmiana ustawień w UEFI, gdzie należy odwiedzić zakładkę Security i sekcję Virtualization. Tu należy wyłączyć Enhanced Windows Biometric Security. Dodatkowy opis można znaleźć na stronie producenta.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie, które zadowoli użytkowników chcących korzystać z dodatkowych zabezpieczeń. W tym przypadku jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość – prace nad łatką już trwają, ale jak na razie nie podano terminu, w którym aktualizacja miałaby trafić do komputerów.

Mając na uwadze fakt, iż drugi wtorek września jest już za nami, łatka dla komputerów Lenovo prawdopodobnie zostanie udostępniona poza jakimkolwiek harmonogramem. Microsoft zdecydował się bowiem wrócić do opcjonalnych aktualizacji oferowanych w Windows 10 po tym, jak na kilka miesięcy od nich odszedł – z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)