Windows 10 i kolejny problem z obciążeniem CPU. Winny jest komponent IME

Windows 10 i kolejny problem z obciążeniem CPU. Winny jest komponent IME

Windows 10 ma kolejny problem z zarządzaniem procesorem
Windows 10 ma kolejny problem z zarządzaniem procesorem
Oskar Ziomek
18.09.2019 09:56

Windows 10 ma kolejny problem z nienaturalnie wysokim obciążeniem procesora. To już drugi taki przypadek w ostatnich dniach. Powodem jest ostatnia aktualizacja, w której rozwiązano taki sam błąd, powodowany jednak przez inny element systemu.

O ile wcześniej źródłem problemu była systemowa wyszukiwarka, tym razem wysokie obciążenie CPU w Windows 10 powoduje komponent IME związany z wprowadzaniem tekstu. Winna jest aktualizacja KB4515384, po której edytor metod wprowadzania może się zaciąć, powodując przy okazji wysokie obciążenie procesora.

Zaktualizowana lista znanych błędów po aktualizacji KB4515384, źródło: Microsoft.
Zaktualizowana lista znanych błędów po aktualizacji KB4515384, źródło: Microsoft.

Jak wynika z informacji na stronie wsparcia Windowsa, problem można zauważyć między innymi podczas wprowadzania tekstu w języku chińskim. Usterka została jednak zidentyfikowana dopiero niedawno i nie można wykluczyć, że problem dotyczy także innych sytuacji.

Co interesujące, w tym przypadku problem można próbować rozwiązać samodzielnie. Microsoft zaleca wówczas odwiedzić ustawienia klawiatury i pisma odręcznego wśród Usług i tam zmienić metodę uruchamiania na ręczną. To oczywiście tylko chwilowe ominięcie problemu. Łatka jest już przygotowywana i ma zostać udostępniona wraz z następnym pakietem aktualizacji, czyli najpewniej jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (176)