Windows 10 i nowa funkcja. System mówi, czy dyskowi SSD grozi awaria

fot. Marc PEZIN/Unsplash
fot. Marc PEZIN/Unsplash

02.10.2020 09:58, aktual.: 02.10.2020 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wydał nową wersję testową Windows 10 Insider Build 20226 na kanale Dev, który służy sprawdzaniu eksperymentalnych funkcji. I właśnie, skoro o tych ostatnich mowa – to najnowsza udostępniona tam kompilacja ma bardzo obiecującą opcję dotyczącą dysków SSD.

Dyski SSD NVMe coraz bardziej się już upowszechniają na komputerach osobistych. Część z nich posiada dołączone oprogramowanie pozwalające na monitorowanie stanu dysku. Jednakże sam Windows 10 do tej pory nie oferował takiego mechanizmu. I tu właśnie nadchodzi Windows 10 Insider Build 20226, który umożliwia podejrzenie stanu dysku we właściwościach systemu operacyjnego.

fot. Microsoft
fot. Microsoft

Według Microsoftu, ta funkcja ma przede wszystkim pomóc wykryć moment, w którym dalsze używanie dysku SSD może wiązać się z ryzykiem usterek. System ma ostrzegać nas (specjalnym powiadomieniem) przed tym faktem, abyśmy mieli dostatecznie dużo czasu, aby zareagować i na przykład wykonać kopię zapasową cennych danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

fot. Microsoft

Inna nowość w Windows 10 Insider Build 20226 może zaciekawić posiadaczy kilku smartfonów. Aplikacja Your Phone (po polsku przydługie: pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows) w tej eksperymentalnej wersji pozwala na połączenie kilku telefonów jednocześnie i natychmiastową synchronizację z PC przy przełączaniu się między nimi "w locie".

[frame]Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows na Windowsa oraz Androida jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)