Windows 10 i problem z drukowaniem. To wina ostatnich aktualizacji zbiorczych

Windows 10 i problem z drukowaniem. To wina ostatnich aktualizacji zbiorczych

Windows 10 ma problemy z drukowaniem, fot. Getty Images
Windows 10 ma problemy z drukowaniem, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
15.06.2020 14:20

Jeśli korzystasz z Windows 10 i od kilku dni masz problem z drukowaniem – to nie przypadek, ale skutek uboczny ostatnich aktualizacji zbiorczych. Problem występuje w znakomitej większości wersji Windows 10, począwszy od wydania 1809, na majowej aktualizacji z tego roku kończąc. Na tę chwilę nie ma sposobu na obejście tego błędu i z brakiem możliwości drukowania trzeba się po prostu pogodzić lub odinstalować aktualizację.

Problem dotyczy aktualizacji KB4561608, KB4560960 oraz KB4557957, które zostały wydane w ubiegły wtorek. Usterka związana z drukowaniem została już potwierdzona i opisana przez Microsoft na stronach dokumentacji dla każdej z wymienionych łatek. Problemem okazuje się bufor wydruku, który może wyświetlać błędy lub nieoczekiwanie się zamykać, gdy podejmowana jest próba wydruku. Błąd dotyczy zarówno fizycznego drukowania, jak i korzystania z tak zwanych drukarek programowych wykorzystywanych na przykład na potrzeby "drukowania do formatu PDF".

Co ciekawe, na braku możliwości samego drukowania tym razem się nie kończy. Microsoft podaje także, że w konsekwencji opisywanej usterki problemy mogą dotyczyć również aplikacji, z których użytkownik próbuje coś wydrukować. Tutaj także można natknąć się na krytyczne błędy lub nieoczekiwane zamknięcie aplikacji.

Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, kiedy problem zostanie rozwiązany. Microsoft podaje tylko, że prace nad usunięciem błędu już trwają. Na aktualizację przyjdzie jednak z pewnością poczekać przynajmniej parę tygodni, ponieważ od niedawna Windows 10 nie jest aktualizowany doraźnie, poza typowym harmonogramem. To zmiana, którą wprowadzono w ubiegłym miesiącu w konsekwencji pandemii koronawirusa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)