Windows 10 i tajemnicze sterowniki Intela z 1968 roku. Lepiej ich nie pobierać

Windows 10 i tajemnicze sterowniki Intela z 1968 roku. Lepiej ich nie pobierać28.09.2020 18:06
W Windows Update pojawiły się tajemnicze sterowniki, fot. Oskar Ziomek
W Windows Update pojawiły się tajemnicze sterowniki, fot. Oskar Ziomek

Użytkownicy Windows 10 powinni zwrócić szczególną uwagę na to, jakie opcjonalne sterowniki pobierają za pośrednictwem Windows Update. Jak zwraca uwagę serwis Windows Latest, bazując na komentarzach z serwisu reddit, część użytkowników systemu otrzymała możliwość pobrania tajemniczych sterowników INTEL - System. Zgodnie z zapisem, wydane zostały jeszcze w ubiegłym stuleciu, a zależnie od przypadku, nawet w 1968 roku.

Te sterowniki dla Windows 10 to w praktyce pomyłka i aby uniknąć problemów, warto ich po prostu nie instalować. Niewykluczone, że lada moment Microsoft zauważy błędny zapis i wycofa sterowniki z Windows Update, jednak w chwili tworzenia niniejszej publikacji, tajemniczy pakiet wciąż jest dostępny. Co istotne, mowa jest o opcjonalnych aktualizacjach Windows 10. Można więc założyć, że większość użytkowników nawet o nich nie wie (bo nie zagląda do ustawień), a pozostali – najpewniej bardziej zaawansowani – dzięki własnej intuicji wstrzymali się z instalacją.

W Windows Update pojawiły się tajemnicze sterowniki "Intel - System" z 1968 roku, fot. Oskar Ziomek.
W Windows Update pojawiły się tajemnicze sterowniki "Intel - System" z 1968 roku, fot. Oskar Ziomek.

Wszystko wskazuje także na to, że ewentualna instalacja "archaicznych" sterowników Intela z roku powstania firmy, nie będzie szkodliwa dla komputera z Windows 10. Użytkownik będzie wówczas musiał we własnym zakresie znaleźć nowsze sterowniki urządzeń na stronie producenta, a stare odinstalować.

Warto przypomnieć, że instalacja sterowników Intela w komputerze z Windows 10 jest ułatwiona dzięki narzędziu Intel Driver & Support Assistant. Aplikacja sama analizuje podzespoły komputera i dostępność nowych wersji sterowników, które później – w razie potrzeby – pozwala pobrać i zainstalować. To często najwygodniejsza metoda instalacji najnowszych wersji sterowników Intela w Windows 10.

Intel Driver & Support Assistant na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)