Windows 10: Intel zaktualizował sterowniki Wi-Fi i Bluetooth. To ma być koniec BSOD-ów

Windows 10: Intel zaktualizował sterowniki Wi-Fi i Bluetooth. To ma być koniec BSOD-ów09.08.2020 09:48
Windows 10 dostał nowe sterowniki od Intela, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 dostał nowe sterowniki od Intela, fot. Oskar Ziomek

Windows 10 dostał nowe sterowniki Intela, które powinny rozwiązywać szereg błędów, w tym eliminować niebieskie ekrany śmierci spowodowane między innymi przechodzeniem komputera w tryb uśpienia i sterownikami sieci bezprzewodowych. Mowa o nowych sterownikach Bluetooth i Wi-Fi, które już teraz trafiają do pierwszych użytkowników Windows 10 za pośrednictwem Windows Update.

Jak zwraca uwagę Windows Latest, Intel udostępnił nowe sterowniki w kilku wersjach:21.110.1.1 dla układów Intel AX201, AX200, 9560, 9260, 9462 oraz 9461,20.70.18.2 dla układów Intel 8265 oraz 8260,19.51.30.1 dla układów Intel 7265, 3165 oraz 3168.

Poza usunięciem przyczyn BSOD-ów w Windows 10, Intel wspomina o dodatkowych łatkach bezpieczeństwa i poprawkach związanych z wydajnością. Problemem ma już także nie być rozłączanie z sieciami Wi-Fi podczas korzystania z pasma 2,4 GHz i strumieniowania filmów.

Nowe sterowniki Intela – jak pobrać i zainstalować?

Opisywane sterowniki Intela powinny trafić do wszystkich użytkowników Windows 10 automatycznie za pośrednictwem Windows Update. Proces można próbować przyspieszyć, zaglądając do ustawień aktualizacji systemu i wybierając przycisk "Sprawdź aktualizacje".

Nowe sterowniki można także pobrać ręcznie, samodzielnie sprawdzając, jaka wersja będzie odpowiednia dla danego sprzętu. Warto jednak wiedzieć o alternatywnej metodzie, jaką jest wykorzystanie oficjalnego asystenta aktualizacji: Intel Driver & Support Assistant. To niewielka aplikacja, która automatycznie analizuje konfigurację danego komputera z Windows 10 i podpowiada, które sterowniki należy pobrać i zainstalować. W praktyce jest często dużo wygodniejsza, niż instalacja sterowników na własną rękę.

W tym przypadku bowiem, użytkownik zyskuje za jednym razem informację o sterownikach wszystkich podzespołów, które wykorzystują układy Intela. W przypadku NUC-ów na przykład, pozwala to "za jednym zamachem" zaktualizować procesor z grafiką, BIOS i sterowniki dźwięku.

Intel Driver & Support Assistant na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)