Windows 10 ma już ponad 200 mln użytkowników

Windows 10 ma już ponad 200 mln użytkowników

Windows 10 ma już ponad 200 mln użytkowników
Łukasz Maślanka
05.01.2016 12:26

Microsoft odkrywa karty ze statystykami, chwaląc się popularnością swojego oprogramowania. Według najnowszych danych, do 4 stycznia 2016 r. najnowszy system operacyjny firmy, czyli Windows 10 zyskał ponad 200 milionów użytkowników.

Finalna wersja systemu Windows 10 została udostępniona na przełomie lipca i sierpnia 2015 r. Microsoft twierdzi, że najnowszy system operacyjny jego autorstwa jest jednocześnie najbardziej popularnym w firmowej historii. Jak pisze na swoim blogu:

Tempo wzrostu liczby instalacji Windows 10 wyprzedza Windows 7 o 140 procent, a Windows 8 o prawie 400 procent.

Microsoft podaje też, że w grudniu 2015 r. użytkownicy urządzeń pracujących pod kontrolą Windows 10 na całym świecie spędzili z systemem ponad 11 miliardów godzin. Takiego zaangażowania użytkowników w pracę lub rozrywkę na urządzeniu z Windowsem w dziejach firmy jeszcze nie było.

Obraz

Warto zaznaczyć, że Microsoft w swoich statystykach popularności najnowszego wydania „okienek” uwzględnia nie tylko komputery, ale także konsole Xbox One oraz smartfony z zainstalowanymi wersjami testowymi systemu Windows 10 Mobile. To sprawia, że liczba ponad 200 milionów użytkowników najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu musi być odczytywana z innej perspektywy, niż ta, którą się przyjmowało dla poprzednich wersji systemu. Ale i tak firma kierowana przez Satyę Nadellę może mówić o sporym sukcesie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (374)