Windows 10 ma problem z wydajnością i serwuje niebieskie ekrany śmierci. Winna aktualizacja

Windows 10 ma problem z wydajnością i serwuje niebieskie ekrany śmierci. Winna aktualizacja

Windows 10 ma problem z wydajnością, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 ma problem z wydajnością, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
06.04.2020 11:21

Korzystający z Windows 10 mają nowy powód do narzekania, którym okazuje się być niedawna aktualizacja KB4541335. Jak zwracają uwagę użytkownicy na forach, po instalacji pojawiają się problemy z uruchamianiem komputera i wydajnością, a niektórzy doświadczają krytycznych błędów skutkujących charakterystycznym niebieskim ekranem śmierci. Na szczegóły zwrócił uwagę serwis WinCentral.

Aktualizacja KB4541335, o której mowa, to pakiet poprawek do Windowsa 10 wydany w drugiej połowie ubiegłego miesiąca. Rozwiązano wówczas kilka problemów w systemie, w tym część usterek związanych z drukowaniem, ale nie obyło się bez skutków ubocznych – w tym przypadku pojawiły się problemy z obsługą VPN. Ten błąd został już rozwiązany opcjonalną łatką KB4554364, która niestety także jest dla niektórych problematyczna i uniemożliwia korzystanie z sieci Wi-Fi.

Jak się jednak okazuje, niektórzy użytkownicy doświadczają problemów związanych bezpośrednio z KB4541335. Na forach można przeczytać, że po instalacji aktualizacji pojawiły się problemy z uruchamianiem komputera, spontaniczne i nieuzasadnione restarty oraz inne błędy. Zgłoszeń jest w tym przypadku niewiele, więc można optymistycznie założyć, że usterki dotyczą stosunkowo małej grupy użytkowników.

Warto przypomnieć, że problemy z uruchamianiem pojawiły się niedawno w Windows 10 także po aktualizacji KB4052623 związanej z Defenderem. Wówczas konieczne było ratowanie się zmianą ustawień w BIOS-ie. Na tę chwilę trudno jednoznacznie stwierdzić, jak wielu użytkowników dotyka dany problem w systemie. Wiele usterek jest specyficznych tylko dla konkretnych konfiguracji sprzętowych lub związanych ze specyficznym oprogramowaniem, czego kombinacji jest w przypadku Windowsa 10 całe multum.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (136)