Windows 10. Majowa aktualizacja wstrzymana na niektórych laptopach Microsoftu

Windows 10. Majowa aktualizacja wstrzymana na niektórych laptopach Microsoftu

Microsoft wstrzymuje aktualizację Windows 10 na niektórych Surface Bookach (Getty Images)
Microsoft wstrzymuje aktualizację Windows 10 na niektórych Surface Bookach (Getty Images)
Oskar Ziomek
16.07.2019 10:06, aktualizacja: 16.07.2019 10:36

Instalacja majowej aktualizacji Windows 10 została wstrzymana na niektórych laptopach Microsoft Surface Book 2. Po raz kolejny problemem są sterowniki, lecz tym razem dotyczące układów graficznych Nvidii. Oprogramowanie zarządzające dGPU nie współpracuje dobrze z Windowsem w tej wersji i może skutkować nawet zamykaniem gier i innych aplikacji intensywnie wykorzystujących układ.

O szczegółach można przeczytać na stronie Microsoftu. Jak się okazuje, problem dotyczy tylko niektórych Surface Booków 2. Użytkownicy, którzy nie zaktualizowali jeszcze systemu do wersji 1903, proszeni są, aby wstrzymać się z ręczną aktualizacją do czasu rozwiązania błędów. Prace postępują już od kilku dni, choć na razie nie wiadomo, kiedy można się spodziewać rozwiązania.

Szczegóły problemu na stronie Microsoftu.
Szczegóły problemu na stronie Microsoftu.

Jednocześnie Microsoft tłumaczy, jak poradzić sobie z zaistniałymi problemami, jeśli Surface Book 2 został już wcześniej zaktualizowany. Wystarczające powinno być bowiem "Skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu" w Menedżerze Urządzeń lub ponowna instalacja urządzenia.

Koniec wsparcia starszych wersji Windows 10

Chociaż instalacja majowej aktualizacji Windows 10 jest dobrowolna w wyniku zmian w sposobie dostarczania nowych wersji systemu, warto wiedzieć, że od niedawna w Windows pojawiają się ostrzeżenia o kończącym się wsparciu starszych kompilacji.

W tym okresie użytkownik jest zachęcany do pobrania nowej wersji systemu samodzielnie, ale jeśli konsekwentnie będzie z tym zwlekać, aktualizacja zostanie ostatecznie pobrana i zainstalowana automatycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)