Windows 10 na ARM coraz bliżej, na serwerach Microsoftu są już pliki

Windows 10 na ARM coraz bliżej, na serwerach Microsoftu są już pliki
Oskar Ziomek

12.09.2017 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O Windowsie 10 przeznaczonym dla urządzeń z architekturą ARM mówi się już od dłuższego czasu. Pojawia się w związku z nim coraz więcej plotek, ale również informacji, które w sposób jednoznaczny określają dalszy kierunek rozwoju tego projektu. Wszystko wskazuje na to, że Windows 10 na sprzęcie napędzanym Snapdragonem istotnie zbliża się dużymi krokami – jak donosi MSPoweruser, zauważono, że wśród plików aktualizacji systemu na serwerach Microsoftu znajdują się już fragmenty przeznaczone specjalnie dla architektury ARM.

Ta informacja, w połączeniu z zapowiedzianą na końcówkę października konferencją Microsoftu, może dość jednoznacznie sugerować jaki produkt zostanie wówczas zaprezentowany. Przypomnijmy, że prace nad Windowsem 10 dla ARM prowadzone są już od dawna, a o producentach, którzy stworzą pierwsze urządzenia z tym systemem wiadomo było jeszcze w maju.

Teraz system ma być jeszcze bliżej, niż wcześniej: wiele plików przeznaczonych dla ARM64 znajdziemy już teraz wśród plików aktualizacji w kompilacji 16281 Windowsa 10 dla Insiderów, co sugerować może, iż Microsoft jest w trakcie przygotowań uruchomienia Windows Update również dla sprzętów bazujących na ARM. Najpewniej oznacza to także, że docelowo również ta wersja systemu będzie dostępna dla Insiderów, którzy zechcą otrzymywać aktualizacje szybciej. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do listy wszystkich plików, które uznano za mające związek z Windowsem dla architektury ARM.

Warto wyraźnie zaznaczyć, iż w kwestii prezentacji podczas październikowej konferencji można jedynie snuć przypuszczenia. O ile powyższe doniesienia wyraźnie sugerują, że Windows 10 dla ARM się zbliża, wśród użytkowników pojawiają się także nadzieje na odświeżone wersje istniejących już urządzeń oraz domniemaną premierę Surface Phone'a, który miałby stanowić następcę mającego dziś znikomy udział w rynku Windowsa Mobile.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)