Windows 10: nowa aktualizacja powinna pomóc w instalacji innych

Windows 10: nowa aktualizacja powinna pomóc w instalacji innych

Windows 10 dostał kolejną opcjonalną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 dostał kolejną opcjonalną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.04.2020 22:15

Microsoft udostępnił kolejną zbiorczą aktualizację Windowsa 10. Pakiet KB4550945 jest opcjonalny, ale warto go zainstalować, bo powinien rozwiązać kilka kluczowych błędów. Wśród nich dotychczasowy problem z zawieszaniem się Windows Update podczas próby ręcznego sprawdzenia, czy są dostępne nowe aktualizacje, który w praktyce uniemożliwiał pobrane łatek do systemu.

Aktualizacja, o której mowa, przeznaczona jest dla Windowsa 10 1909 oraz 1903, czyli dwóch najnowszych wydań. Jak dowiadujemy się z dokumentacji na stronie Microsoftu, w obydwu przypadkach rozwiązano całą masę mniejszych usterek oraz kilka kluczowych.

Wśród nich problem z otwieraniem niektórych programów, nieuzasadnionym wyświetlaniem powiadomień po zmianie domyślnych aplikacji czy wspominany już błąd powstrzymujący system przed dokończeniem sprawdzenia dostępności aktualizacji. Ponieważ pakiet KB4550945 jest opcjonalny, aby go zainstalować, należy samodzielnie zajrzeć do Windows Update i wymusić jego instalację. Na koniec niezbędne jest ponowne uruchomienie komputera.

Po udanej instalacji możliwe będzie przystąpienie do instalacji innych łatek systemu (o ile wcześniej problemem było ich wstrzymywanie przez błąd w Windows Update), ale tu warto mieć na uwadze problemy towarzyszące pakietowi KB4549951 – innej aktualizacji Windowsa 10 z ostatnich dni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)