Windows 10: nowe sterowniki Intela dostępne do pobrania. Rozwiązały kilka błędów

Windows 10: nowe sterowniki Intela dostępne do pobrania. Rozwiązały kilka błędów10.01.2021 11:56
Intel zaktualizował sterowniki, fot. Getty Images
Intel zaktualizował sterowniki, fot. Getty Images

Intel zaktualizował sterowniki graficzne, które od kilku dni mogą już pobierać użytkownicy Windows 10. Nowe oprogramowanie oznaczono numerem 27.20.100.9126 i jest przeznaczone dla niemal wszystkich wersji systemu pozostających w użyciu – począwszy od wersji 1709, oczywiście aż do najnowszych i najpopularniejszych 20H1 i 20H2. Sterowniki przeznaczone są dla szeregu procesorów Intela, od Celeronów po 11. generacji układy Tiger Lake.

Nowe sterowniki Intela rozwiązują kilka kluczowych problemów, z których większość związana jest z najnowszymi układami graficznymi Iris X. Jednym z wyeliminowanych błędów jest problem, w wyniku którego Netflix działający w przeglądarce Edge mógł wyświetlać błąd podczas odtwarzania filmów, jeśli w międzyczasie podłączono lub odłączono zewnętrzny wyświetlacz. Usunięto również problem, który skutkował niższym od spodziewanego wynikiem w teście SPECViewperf.

Niestety wciąż znane są także inne błędy, o szczegółach których można przeczytać w dzienniku zmian. W przypadku układu Iris Xe problemem są na przykład nieuzasadnione krytyczne błędy skutkujące wyłączeniem gier, a dotyczy to m.in. Cyberpunka 2077. W serii innych gier można natomiast zauważyć anomalie graficzne. Pozostaje nadzieja, że Intel wyeliminuje te błędy przy okazji najbliższej aktualizacji.

Najnowsze sterowniki powinny być dostępne dla użytkowników na kilka sposobów, w tym przez Windows Update. Alternatywnie można również skorzystać z oficjalnego asystenta, który sam sprawdzi wersję oprogramowania i w razie potrzeby zainstaluje najnowsze sterowniki.

Intel Driver & Support Assistant na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)