Windows 10: nowe sterowniki Intela dostępne do pobrania. Rozwiązały kilka błędów

Windows 10: nowe sterowniki Intela dostępne do pobrania. Rozwiązały kilka błędów

Intel zaktualizował sterowniki, fot. Getty Images
Intel zaktualizował sterowniki, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
10.01.2021 11:56, aktualizacja: 10.01.2021 14:01

Intel zaktualizował sterowniki graficzne, które od kilku dni mogą już pobierać użytkownicy Windows 10. Nowe oprogramowanie oznaczono numerem 27.20.100.9126 i jest przeznaczone dla niemal wszystkich wersji systemu pozostających w użyciu – począwszy od wersji 1709, oczywiście aż do najnowszych i najpopularniejszych 20H1 i 20H2. Sterowniki przeznaczone są dla szeregu procesorów Intela, od Celeronów po 11. generacji układy Tiger Lake.

Nowe sterowniki Intela rozwiązują kilka kluczowych problemów, z których większość związana jest z najnowszymi układami graficznymi Iris X. Jednym z wyeliminowanych błędów jest problem, w wyniku którego Netflix działający w przeglądarce Edge mógł wyświetlać błąd podczas odtwarzania filmów, jeśli w międzyczasie podłączono lub odłączono zewnętrzny wyświetlacz. Usunięto również problem, który skutkował niższym od spodziewanego wynikiem w teście SPECViewperf.

Niestety wciąż znane są także inne błędy, o szczegółach których można przeczytać w dzienniku zmian. W przypadku układu Iris Xe problemem są na przykład nieuzasadnione krytyczne błędy skutkujące wyłączeniem gier, a dotyczy to m.in. Cyberpunka 2077. W serii innych gier można natomiast zauważyć anomalie graficzne. Pozostaje nadzieja, że Intel wyeliminuje te błędy przy okazji najbliższej aktualizacji.

Najnowsze sterowniki powinny być dostępne dla użytkowników na kilka sposobów, w tym przez Windows Update. Alternatywnie można również skorzystać z oficjalnego asystenta, który sam sprawdzi wersję oprogramowania i w razie potrzeby zainstaluje najnowsze sterowniki.

Intel Driver & Support Assistant na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)