Windows 10: nowe sterowniki Wi-Fi Intela do pobrania. Usunięto problemy z BSOD-ami

Windows 10: nowe sterowniki Wi‑Fi Intela do pobrania. Usunięto problemy z BSOD-ami

Intel wydał nowe sterowniki Wi-Fi, fot. Oskar Ziomek
Intel wydał nowe sterowniki Wi-Fi, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
07.09.2020 13:12

Intel udostępnił nową wersję sterowników Wi-Fi przeznaczonych dla komputerów z Windows 10. W przypadku najnowszych układów z Wi-Fi 6 oraz części modułów AC, chodzi o sterownik w wersji 21.120.0.9, który rozwiązuje długą listę błędów.

Na czele problem z BSOD-ami, czyli "niebieskimi ekranami śmierci", które mogły się pojawiać między innymi podczas ponownego uruchamiania systemu, odtwarzania filmów przez internet, jak również w losowych momentach, podczas korzystania z Windows 10. Intel usunął ponadto problem z wydajnością Wi-Fi 2,4 GHz czy usterkę, w wyniku której połączenie nie było utrzymywane, jeśli system pozostawał w bezczynności.

Opisywane sterowniki Intela w wersji 21.120.0.9 są dostępne dla następujących układów bezprzewodowych:Intel Wi-Fi 6 AX201Intel Wi-Fi 6 AX200Intel Wireless-AC 9560Intel Wireless-AC 9461 oraz 9462Intel Wireless-AC 9260

Aby je pobrać, warto w pierwszej kolejności sprawdzić dostępność aktualizacji w ustawieniach Windows 10. Przez Windows Update do komputera trafia bowiem wiele łatek. Niewykluczone, że wybrane komputery pobrały już najnowsze aktualizacje tą drogą.

Alternatywnie można także zainstalować aplikację Intel Driver & Support Assistant, czyli asystenta aktualizacji, który sam sprawdzi dostępność nowej wersji i poinformuje użytkownika o konieczności jej instalacji. O wszystkich nowościach w nowych sterownikach Intela można przeczytać w oficjalnej informacji dotyczącej opisywanego wydania, która dostępna jest w języku angielskim.

Intel Driver & Support Assistant na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)