Windows 10: nowe sterowniki Wi-Fi Intela dostępne do pobrania

Windows 10: nowe sterowniki Wi‑Fi Intela dostępne do pobrania

Intel wydal nowe sterowniki Wi-Fi, fot. Getty Images
Intel wydal nowe sterowniki Wi-Fi, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
16.09.2020 10:19, aktualizacja: 16.09.2020 10:31

Użytkownicy Windows 10 posiadający w swoich komputerach układy Wi-Fi firmy Intel, mogą już instalować sterowniki 21.120.2, które wydano dla systemu Windows 10 od wersji 1809. Zmiany są równie liczne, jak przy okazji poprzedniej aktualizacji. Także teraz naprawiono kilka kluczowych błędów, w tym takie, które mogły powodować BSOD-y, czyli niebieskie ekrany śmierci, jak zwykło się potocznie nazywać krytyczne usterki w Windows.

Przed aktualizacją BSOD-y mogły występować między innymi podczas grania w gry online przy jednoczesnym aktywowaniu funkcji hotspotu w Windows 10, podczas ponownego uruchamiania komputera lub w innych losowych momentach. Oprócz tych usterek, Intel wyeliminował m.in. błędy związane z przełączaniem komputera pomiędzy nadajnikami Wi-Fi i problemy z połączeniem po wyjściu i ponownym wejściu w zasięg danego hotspotu.

Nowe sterowniki w wersji 21.120.2 mają zastosowanie, jeśli w komputerze zainstalowano jeden z następujących układów Wi-Fi firmy Intel:Intel Wi-Fi 6 AX201Intel Wi-Fi 6 AX200Intel Wireless-AC 9560Intel Wireless-AC 9461 oraz 9462Intel Wireless-AC 9260

Nowe sterowniki można pobrać na kilka sposobów. Warto zacząć od sprawdzenia ich dostępności w Windows Update w ustawieniach aktualizacji Windows 10, a jeśli to nie przyniesie skutku – skorzystać z wygodnego narzędzia Intel Driver & Support Assistant. To asystent aktualizacji, który sam sprawdzi dostępność nowych wersji sterowników i w razie konieczności pobierze nowe wersje oprogramowania dla Windows 10.

Więcej o opisywanych sterownikach Wi-Fi można przeczytać w oficjalnej dokumentacji, która jest dostępna w języku angielskim.

Intel Driver & Support Assistant na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)