Windows 10 odzyska opcjonalne aktualizacje. "Stary" tryb wróci jeszcze w lipcu

Microsoft wraca do opcjonalnych aktualizacji Windows 10, fot. Oskar Ziomek
Microsoft wraca do opcjonalnych aktualizacji Windows 10, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

20.07.2020 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 będzie znów otrzymywać opcjonalne aktualizacje, z których Microsoft zrezygnował parę miesięcy temu z powodu pandemii koronawirusa. Dodatkowe łatki mają się pojawić jeszcze w tym miesiącu, co pozwoli bardziej na bieżąco naprawiać system – tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach i w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Informacja o planowanym przywróceniu opcjonalnych łatek dla Windows 10 pojawiła się w zaktualizowanej dokumentacji łatki KB4565503 wydanej 14 lipca, ale o samym zamiarze przywrócenia "starego trybu" można było przeczytać we wpisie w Microsoft Tech Community jeszcze w ubiegłym miesiącu.

"Począwszy od lipca 2020 r., wznowimy wydania [łatek – przyp. aut.] niezwiązanych z zabezpieczeniami dla systemu Windows 10 i Windows Server w wersji 1809 i nowszych. Nie ma żadnych zmian w zbiorczych comiesięcznych aktualizacjach zabezpieczeń (zwanych także wydaniami „B” lub aktualizacjami w ramach Patch Tuesday)" – czytamy w kluczowym fragmencie informacji.

Opcjonalne aktualizacje Windows 10 zostały wstrzymane w maju bieżącego roku, co zapowiedziano z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Microsoft poinformował wówczas, że w dobie popularyzacji pracy zdalnej i problemów codziennych związanych z koronawirusem, chce się skupić na dopracowaniu nowej wersji Windows 10 i aktualizacjach bezpieczeństwa.

Jak się więc okazuje, obecnie sytuacja jest na tyle opanowana, że zespoły mogą wrócić do prac nad opcjonalnymi łatkami niezwiązanymi z bezpieczeństwem. Jak podaje Windows Latest, najbliższa opcjonalna aktualizacja Windows 10 może zostać udostępniona 24 lipca, czyli jeszcze w tym tygodniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)