Windows 10: październikowa aktualizacja tylko w 13,6 proc. komputerów z "dziesiątką"

Windows 10 20H2 działa w niecałych 14 proc. komputerów z "dziesiątką", fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H2 działa w niecałych 14 proc. komputerów z "dziesiątką", fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.12.2020 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 20H2, czyli najnowsza wersja "dziesiątki", pod koniec grudnia działała tylko w niespełna 14 proc. komputerów z Windows 10 – wynika z najnowszych statystyk AdDuplex. Najbardziej popularne okazuje się być wydanie 2004 z pierwszej połowy 2020 roku, które działa w ponad 40 proc. komputerów z Windows 10.

Taki wynik może zaskakiwać, zważywszy że październikowa aktualizacja Windows 10 jest tylko niewielkim włącznikiem funkcji, które trafiły już do systemu wcześniej i z technicznego punktu widzenia jest po prostu elementem aktualizacji zbiorczych. Choć Microsoft wstrzymuje możliwość pobrania aktualizacji w niektórych komputerach w obawie o zgodność, część użytkowników z pewnością nie pobiera nowej wersji intencjonalnie w obawie przed ewentualnymi problemami.

Popularność wersji Windows 10 w grudniu 2020 roku, źródło: AdDuplex.
Popularność wersji Windows 10 w grudniu 2020 roku, źródło: AdDuplex.

W praktyce dla bezpieczeństwa warto zrobić kopię zapasową danych (to dobra praktyka niezależnie od okoliczności), a następnie zaktualizować Windows 10, by zyskać najnowsze funkcje. Wersja 20H2 nie wniosła ich co prawda wiele, jednak z czasem aktualizacja i tak zostanie wymuszona – starsze wersje w swoim czasie stracą wsparcie i przestaną otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa.

Aktualizacja Windows 10 jest oczywiście darmowa dla wszystkich osób korzystających z tego systemu. Wystarczy zajrzeć do ustawień i sekcji Windows Update, gdzie można ręcznie wymusić sprawdzenie dostępności nowych aktualizacji. Instalacja Windows 10 20H2 dla osób korzystających z wcześniejszej wersji 20H1 to kwestia kilkudziesięciu sekund.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)