Windows 10 po aktualizacji: "brak" karty graficznej i problemy z uruchamianiem systemu

Windows 10 po aktualizacji sprawia kolejne problemy, fot. Getty Images
Windows 10 po aktualizacji sprawia kolejne problemy, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

02.03.2020 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja Windows 10 często wiąże się z ryzykiem związanym ze stabilnością działania systemu. Niestety wydana pod koniec lutego łatka KB4535996 nie jest wyjątkiem. Niektórzy skarżą się, że nie mogą jej zainstalować, a kiedy już się to uda, w systemie pojawiają się usterki. Jeden z użytkowników zgłasza, że po instalacji z jego komputera "zniknęła" karta graficzna, bo Windows 10 przestał ją rozpoznawać.

Opcjonalny zestaw poprawek KB4535996 został wydany w ostatnim tygodniu lutego, by wyeliminować szereg błędów w systemie. Aktualizacja ma rozwiązywać między innymi problem niewłaściwego wyświetlania systemowej wyszukiwarki i preferencji drukowania, a także usuwać błąd związany z samą możliwością drukowania z niektórych aplikacji. Ponadto zadbano o poprawę jakości obrazów wyświetlanych w środowisku WMR oraz usunięto błąd, w wyniku którego zawartość ActiveX mogła mieć problemy z ładowaniem.

Jak jednak można się było spodziewać, przy okazji pojawiły się inne kłopoty, o których piszą użytkownicy Windowsa 10 na oficjalnym forum Microsoftu. Wśród nich problemy z uruchamianiem komputera, zawieszanie się systemu, niedziałająca klawiatura w laptopie, nierozpoznana karta graficzna, a na wstępie problemy z samą instalacją łatki.

W chwili pisania niniejszego tekstu Microsoft uważa, że łatka nie powoduje żadnych błędów, źródło: Microsoft.
W chwili pisania niniejszego tekstu Microsoft uważa, że łatka nie powoduje żadnych błędów, źródło: Microsoft.

Co interesujące, w chwili pisania niniejszego tekstu Microsoft zdaje się opisywanych usterek nie dostrzegać. Na forum nie pojawiła się jak dotąd żadna oficjalna odpowiedź lub propozycja metod rozwiązania błędów, zaś wśród informacji o KB4535996 na stronie pomocy technicznej czytamy, że "Microsoft nie jest obecnie świadomy żadnych problemów z tą aktualizacją".

W tym momencie trudno szacować, kiedy Microsoft poprawi opisywany pakiet łatek i wyda kolejne aktualizacje, które rozwiążą problemy. Terminowo najbliżej jest do Patch Tuesday, jednak w jego ramach udostępniane są przede wszystkim aktualizacje związane z bezpieczeństwem. Niewykluczone więc, że o ile Microsoft nie zdecyduje się wydać dodatkowej aktualizacji poza typowym harmonogramem, problemy techniczne związane z KB4535996 zostaną rozwiązane dopiero po koniec miesiąca.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (256)
Zobacz także