Windows 10 po aktualizacji KB5003637. Są problemy z drukowaniem i paskiem zadań

Windows 10 po aktualizacji KB5003637. Są problemy z drukowaniem i paskiem zadań

Windows 10 ma problem po aktualizacji
Windows 10 ma problem po aktualizacji
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.06.2021 15:38

Użytkownicy Windows 10 po instalacji pakietu KB5003637 zmagają się z szeregiem problemów. Niektórzy skarżą się na znikające ikony paska zadań, inni na kłopoty z drukowaniem wynikające najpewniej z aktualizacji obsługi bufora drukarek.

O problemach paczki KB5003637 pisze serwis Windows Latest, zwracając uwagę, że jej instalacja stała się niezbędna wraz z czerwcowymi aktualizacjami zbiorczymi. Wcześniej pakiet KB5003637 występował jako aktualizacja opcjonalna, a przez to w praktyce został zainstalowany przez stosunkowo niewielkie grono użytkowników; ewentualne problemy nie zostały więc zauważone tak szybko.

Jak jednak wskazują liczne wpisy na reddicie i stronach pomocy technicznej, Windows 10 może sprawiać problemy między innymi z paskiem zadań, ikonami pulpitu i drukowaniem. Niektórzy skarżą się, że z paska znika zegar i data (ten błąd był już zgłaszany wcześniej, gdy opisywana łatka była opcjonalna), inni natomiast, że problemy z paskiem wręcz uniemożliwiają im dalsze korzystanie z komputera.

W dokumentacji samej aktualizacji KB5003637 na stronie Microsoftu można natomiast przeczytać o jeszcze innych problemach w Windows 10. Kłopotliwa może być na przykład obsługa dźwięku przestrzennego 5.1. W przypadku zakłóceń Microsoft proponuje zajrzeć do ustawień, ale przyznaje, że prace nad poprawką dopiero trwają i zmienianie opcji to tylko jedna z opcji minimalizacji problemu.

Chociaż niektóre z opisywanych błędów są już badane przez Microsoft, użytkownicy chcący wyeliminować je od razu, mogą rozważyć wycofanie aktualizacji z systemu. Warto jednak mieć na uwadze, że z systemu znikną tym samym inne, ważne poprawki mające znaczenie pod kątem bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)