Windows 10: problem z Menu Start to nie wszystko. Aktualizacja zepsuła też Edge'a

Windows 10: problem z Menu Start to nie wszystko. Aktualizacja zepsuła też Edge'a

Użytkownicy Windows 10 maja problem z uruchamianiem Edge'a, fot. Oskar Ziomek
Użytkownicy Windows 10 maja problem z uruchamianiem Edge'a, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
14.10.2019 13:54

Użytkownicy Windows 10 mają kolejny powód do zmartwień, a tym razem problematyczna okazuje się aktualizacja KB4517389. W sieci znana jest już z powodowania usterki Menu Start, ale nie jest to jedyny problem. Ucierpiała też przeglądarka Microsoft Edge.

O szczegółach informuje serwis Windows Latest zwracając uwagę na wypowiedzi użytkowników na forum Microsoftu. Korzystający z Windows 10 z jednej strony narzekają na problemy z wyświetlaniem Menu Start, ale z drugiej zauważają także kłopoty z uruchamianiem przeglądarki Microsoft Edge.

Problem z Menu Start po aktualizacji KB4517389, źródło: Windows Latest.
Problem z Menu Start po aktualizacji KB4517389, źródło: Windows Latest.

Komentujący opisują, że po instalacji KB4517389, Edge nie chce się włączać. Ponowna instalacja przeglądarki nie pomaga rozwiązać problemu, a dodatkowym kłopotem jest Microsoft, który do tego czasu nie potwierdził tego błędu. Możliwe więc, że w przeciwieństwie do usterki Menu Start, na rozwiązanie problemu Edge'a przyjdzie zaczekać nieco dłużej.

Co ciekawe, problemy na tym się nie kończą. Niektórzy zwracają także uwagę na kłopoty już na etapie instalacji opisywanej aktualizacji zbiorczej. Paradoksalnie, ten błąd może uchronić użytkowników przed problemem z Menu Start i Edgem, jednak bez wątpienia nie wszystko w Windows Update przebiega w taki sposób, jak powinno.

Chociaż dotychczas nie wszystkie opisywane błędy zostały oficjalnie potwierdzone, znając Microsoft i podejście do tematu aktualizacji, ewentualnych łatek można się spodziewać dopiero pod koniec miesiąca. Błędy zostaną najpewniej rozwiązane jeszcze przed udostępnieniem listopadowej aktualizacji, czego spodziewamy się na przełomie października i listopada.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (165)