Windows 10 Redstone 4 (16353) w rękach Insiderów ze Skip Ahead

Windows 10 Redstone 4 (16353) w rękach Insiderów ze Skip Ahead

Windows 10 Redstone 4 (16353) w rękach Insiderów ze Skip Ahead
31.08.2017 21:02

Gdy kompilacja 16275 Windowsa 10 pojawiła się tylko w Fast Ring było już wiadomo, że nadchodzą kompilacje Redstone 4. Dziś zapisani do Skip Ahead mogą pobrać kompilację 16353. W tradycyjnym trybie wydawniczym byłyby to przede wszystkim poprawki i ulepszenia bez większych nowości, ale tym razem tak nie jest.

16353 wprowadza kilka większych i widocznych gołym okiem poprawek, między innymi w Centrum Akcji. Jeśli tło Centrum będzie czarne, tekst poleceń „Wyczyść”, „Rozwiń” i podobnych przyjmie kolor domyślnego akcentu kompozycji. Ponadto wszystkie powiadomienia będzie można odrzucić gestem – przesuwając dwoma palcami do bocznej krawędzi ekranu.

Oczywiście sporo rzeczy także zostało naprawionych. Na przykład błąd w XAML, przez który niektóre animacje były nieco rozmazane. Pasek zadań już nie będzie nieodpowiednio pogrubiony jeśli komputer był uruchamiany z podłączonym zewnętrznym monitorem z innym DPI niż główny i powinny skończyć się problemy z wyświetlaniem okien zależnych od DPI, które po przywróceniu z minimalizacji nie zawsze były prawidłowo skalowane. Nie powinny już występować też niekontrolowane zmiany rozdzielczości myszy. Naprawiony został też błąd występujący sporadycznie na ekranie blokady, gdy nie dało się go odrzucić inaczej niż korzystając ze skrótu Ctrl+Alt+Del, a Windows Hello nie będzie pokazywał komunikatów na górze ekranu przy resecie PIN-u.

Od strony aplikacji można liczyć na lepszą pracę Edge'a, który nie będzie pokazywać kółek wskazujących postęp prac w losowych miejscach. Popularna gra wyścigowa Asphalt 8 zaś nie będzie „gubiła” klawiszy wejściowych.

Na liście nie wymieniono znanych błędów, ale to nie oznacza, że ich nie ma. Brandon LeBlanc niedawno informował, że nie będą one już wymieniane na blogu Microsoftu, gdyż kompilacje wydawane są na tyle często, że traci to sens. To oczywiście oznacza, że nadchodzi Fall Creators Update. Trudno jednak powiedzieć, czy ta reguła dotyczy też wydanej dziś 16353.

350203951314331585

Jeśli nie zdążyliście przełączyć się do ścieżki Skip Ahead, dostaniecie kompilacje RS4 prawdopodobnie dopiero po publicznym wydaniu Fall Creators Update. W międzyczasie w innych ścieżkach będą pojawiać się kompilacje z gałęzi RS3_RELEASE.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)