Windows 10 trochę jak 10X – w rejestrze można zmienić animację ładowania systemu

Windows 10 trochę jak 10X – w rejestrze można zmienić animację ładowania systemu

Drobiazg, który ucieszył zagraniczne media, fot. Oskar Ziomek
Drobiazg, który ucieszył zagraniczne media, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.01.2021 12:20, aktualizacja: 21.01.2021 12:54

W Windows 10 dla testerów można aktywować animację logowania z Windows 10X i pojawiają się spekulacje, że to kolejny element modyfikacji interfejsu, który pojawi się w oprogramowaniu wraz z szeregiem innych zmian znanych jako projekt Sun Valley. Istotnie, już teraz insiderzy mogą zmodyfikować rejestr, aby zobaczyć nieco inną animację od klasycznego "pierścienia kropek" widocznego także podczas aktualizowania Windows 10.

Choć ta nowość jest drobiazgiem, warto wiedzieć, jak ją włączyć. Po pierwsze konieczne jest posiadanie przynajmniej kompilacji 20279 Windows 10 dla insiderów na kanale Dev. Kiedy ta zostanie już zainstalowana, należy przystąpić do edycji rejestru – trzeba tu dodać nowy wpis.

Niezbędne jest więc odwiedzenie Edytora Rejetsru, a następnie w sekcji HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control dodanie klucza BootControl. Na koniec trzeba jeszcze dodać nową wartość 32-bitową o nazwie "BootProgressAnimation" i zmienić jej wartość na "1". Po ponownym uruchomieniu komputera użytkownik zobaczy przez krótką chwilę nowe, pełne kółko ładowania systemu Windows 10.

Włączenie nowej animacji wymaga dodania wpisu w rejestrze systemu, fot. Oskar Ziomek.
Włączenie nowej animacji wymaga dodania wpisu w rejestrze systemu, fot. Oskar Ziomek.

Ta zmiana, obok szeregu innych ma sprawić, że Windows 10 znów będzie sprawiać wrażenie nowoczesnego systemu operacyjnego. Choć znacznie różni się od poprzedzającej go "ósemki" i "siódemki", w gruncie rzeczy wiele elementów interfejsu nie zmieniło się od premiery w 2015 roku, nie wspominając o Panelu Sterowania czy innych kontrolkach pamiętających czasy Windowsa XP i starszych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)