Windows 10: w czerwcu automatyczna aktualizacja do wersji 22H2

Windows 10: w czerwcu automatyczna aktualizacja do wersji 22H2

Wszyscy chętni mogą już instalować Windows 10 20H2
Wszyscy chętni mogą już instalować Windows 10 20H2
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.05.2023 11:48

Windows 10 21H2 już w czerwcu straci wsparcie, a co za tym idzie - przestanie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa. Microsoft walczy z problemem wciąż niezaktualizowanych komputerów z Windows 10 i przechodzi do ofensywy - wymusi aktualizację do wersji 22H2.

Użytkownicy Windowsa 10 21H2 muszą się przygotować na nadchodzące zmiany. System w tej wersji straci wsparcie już 13 czerwca i od tego momentu Microsoft zacznie automatycznie aktualizować komputery z Dziesiątką do wydania 22H2 - zwraca uwagę serwis Windows Central. To krok konieczny do zachowania bezpieczeństwa komputerów, jeśli użytkownicy Windowsa 10 sami nie zdecydują się na aktualizację wcześniej.

Równolegle Microsoft reklamuje w Windowsie 10 możliwość darmowej aktualizacji do nowszego Windowsa 11. W systemie wyświetlają się pełnoekranowe powiadomienia, które według części użytkowników są uciążliwe. Z drugiej strony trudno dziwić się Microsoftowi, że "krzyczy" o możliwości darmowej aktualizacji komputera do nowszego Windowsa 11, zwłaszcza w obliczu nadchodzącego końca wsparcia dla wersji 21H2.

Użytkownicy Windows 10, którzy chcą na własną rękę szybciej zaktualizować system do wydania 22H2 muszą odwiedzić Windows Update w ustawieniach, gdzie możliwość aktualizacji powinna być od dawna oferowana. Proces nie powinien zająć wiele czasu. Nieco inaczej będzie w przypadku aktualizacji Windowsa 10 do Windowsa 11. W tym przypadku niektórzy mogą chcieć rozważyć opcję przeprowadzenia "czystej instalacji", w czym może pomóc nasz poradnik o przygotowaniu instalatora Windowsa 11.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)