Windows 10: w czerwcu automatyczna aktualizacja do wersji 22H2

Windows 10: w czerwcu automatyczna aktualizacja do wersji 22H2

Wszyscy chętni mogą już instalować Windows 10 20H2
Wszyscy chętni mogą już instalować Windows 10 20H2
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.05.2023 11:48

Windows 10 21H2 już w czerwcu straci wsparcie, a co za tym idzie - przestanie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa. Microsoft walczy z problemem wciąż niezaktualizowanych komputerów z Windows 10 i przechodzi do ofensywy - wymusi aktualizację do wersji 22H2.

Użytkownicy Windowsa 10 21H2 muszą się przygotować na nadchodzące zmiany. System w tej wersji straci wsparcie już 13 czerwca i od tego momentu Microsoft zacznie automatycznie aktualizować komputery z Dziesiątką do wydania 22H2 - zwraca uwagę serwis Windows Central. To krok konieczny do zachowania bezpieczeństwa komputerów, jeśli użytkownicy Windowsa 10 sami nie zdecydują się na aktualizację wcześniej.

Równolegle Microsoft reklamuje w Windowsie 10 możliwość darmowej aktualizacji do nowszego Windowsa 11. W systemie wyświetlają się pełnoekranowe powiadomienia, które według części użytkowników są uciążliwe. Z drugiej strony trudno dziwić się Microsoftowi, że "krzyczy" o możliwości darmowej aktualizacji komputera do nowszego Windowsa 11, zwłaszcza w obliczu nadchodzącego końca wsparcia dla wersji 21H2.

Użytkownicy Windows 10, którzy chcą na własną rękę szybciej zaktualizować system do wydania 22H2 muszą odwiedzić Windows Update w ustawieniach, gdzie możliwość aktualizacji powinna być od dawna oferowana. Proces nie powinien zająć wiele czasu. Nieco inaczej będzie w przypadku aktualizacji Windowsa 10 do Windowsa 11. W tym przypadku niektórzy mogą chcieć rozważyć opcję przeprowadzenia "czystej instalacji", w czym może pomóc nasz poradnik o przygotowaniu instalatora Windowsa 11.

Czy warto kupić słuchawki Acefast Crystal (2) T8?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)