Windows 10 zachęca do Windowsa 11. "Reklamy" wypełniają ekran

Windows 11 22H2
Windows 11 22H2
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

15.05.2023 10:04

Użytkownicy Windowsa 10, którego wydanie 21H2 przestanie być wspierane już w przyszłym miesiącu, są ponownie zachęcani do instalacji Windowsa 11. Microsoft zdecydował się na kolejne, pełnoekranowe przypomnienia.

Windows 10 21H2 przestanie być aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa już w przyszłym miesiącu - przypomina serwis Windows Latest. Samym użytkownikom przypomina o tym również Microsoft, wyświetlając pełnoekranowe zachęty do instalacji Windowsa 11. Użytkownicy zwrócili uwagę, że pojawiły się one po majowych aktualizacjach zbiorczych.

Windows Latest sugeruje, że powiadomienie o możliwości darmowej aktualizacji do Windowsa 11 można w praktyce nazwać natarczywą reklamą - jest pełnowymiarowe i próba anulowania procesu jest utrudniona. Z drugiej strony trudno się temu dziwić zważywszy na tendencję użytkowników do bagatelizowania bezpieczeństwa systemu i możliwość zaoferowania darmowej aktualizacji Windowsa 10 do Windowsa 11.

"Reklama" Windowsa 11 w Windows 10
"Reklama" Windowsa 11 w Windows 10© Windows Latest

Osobom, które chcą zainstalować Windowsa 11, ale wolą zrobić to na własną rękę w ramach tzw. "czystej instalacji", polecamy nasz poradnik, w którym tłumaczymy jak pobrać i przygotować obraz ISO Windowsa 11.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (236)