Windows 10 zachęca do Windowsa 11. "Reklamy" wypełniają ekran

Windows 10 zachęca do Windowsa 11. "Reklamy" wypełniają ekran

Windows 11 22H2
Windows 11 22H2
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
15.05.2023 10:04

Użytkownicy Windowsa 10, którego wydanie 21H2 przestanie być wspierane już w przyszłym miesiącu, są ponownie zachęcani do instalacji Windowsa 11. Microsoft zdecydował się na kolejne, pełnoekranowe przypomnienia.

Windows 10 21H2 przestanie być aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa już w przyszłym miesiącu - przypomina serwis Windows Latest. Samym użytkownikom przypomina o tym również Microsoft, wyświetlając pełnoekranowe zachęty do instalacji Windowsa 11. Użytkownicy zwrócili uwagę, że pojawiły się one po majowych aktualizacjach zbiorczych.

Windows Latest sugeruje, że powiadomienie o możliwości darmowej aktualizacji do Windowsa 11 można w praktyce nazwać natarczywą reklamą - jest pełnowymiarowe i próba anulowania procesu jest utrudniona. Z drugiej strony trudno się temu dziwić zważywszy na tendencję użytkowników do bagatelizowania bezpieczeństwa systemu i możliwość zaoferowania darmowej aktualizacji Windowsa 10 do Windowsa 11.

"Reklama" Windowsa 11 w Windows 10
"Reklama" Windowsa 11 w Windows 10© Windows Latest

Osobom, które chcą zainstalować Windowsa 11, ale wolą zrobić to na własną rękę w ramach tzw. "czystej instalacji", polecamy nasz poradnik, w którym tłumaczymy jak pobrać i przygotować obraz ISO Windowsa 11.

Czy warto kupić słuchawki Nothing Ear (2)?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (230)