Jak zapowiadano, tak uczyniono. Windows 10 w końcu pozwala uruchomić aplikacje z Androida i Sklepu Play, choć niestety nie jest to tak oczywiste, jak brzmi.

bETKURyZ

Słowo kompatybilność można by w tym przypadku ująć w cudzysłów i byłoby to naprawdę esencjonalne. Windows 10 nie emuluje bowiem androidowych apek sam w sobie, lecz strumieniuje je ze smartfonu przy pomocy znanego doskonale narzędzia Twój Telefon.

Według słów Analy Otero Diaz, kierowniczki programu Microsoft, stosowna aktualizacja właśnie zaczęła trafiać do pierwszych szczęśliwców.

Niestety, nie jest też tak, że dowolny telefon z systemem Google'a załatwia sprawę. Zdaniem Microsoftu, zgodność dotyczy tylko "wybranych urządzeń", a pierwsze doniesienia wskazują, iż tak naprawdę jedynie sprzętu Samsunga.

bETKURzb

Do tego pewna część aplikacji ze Sklepu Play po prostu z funkcją nie działa. Wyświetla czarny obraz albo rozmaite błędy – czytamy w komentarzach.

Ponoć jednak, kiedy już uda się uporać z problemami technicznymi, wypada to całkiem nieźle. W odróżnieniu od typowego ekranu zdalnego, nowe rozwiązanie Microsoftu pozwala uruchomić kilka mobilnych apek naraz w oddzielnych oknach. Skróty do nich można przypinać na pasku zadań, a wisienką na torcie jest obsługa znanych skrótów klawiaturowych, takich jak Alt+Tab.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (0)
bETKURzX