Windows 10 w końcu uruchamia aplikacje ze Sklepu Play. Tak jakby

Windows 10 w końcu uruchamia aplikacje ze Sklepu Play. Tak jakby
Piotr Urbaniak

16.08.2020 20:05, aktual.: 16.08.2020 20:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zapowiadano, tak uczyniono. Windows 10 w końcu pozwala uruchomić aplikacje z Androida i Sklepu Play, choć niestety nie jest to tak oczywiste, jak brzmi.

Słowo kompatybilność można by w tym przypadku ująć w cudzysłów i byłoby to naprawdę esencjonalne. Windows 10 nie emuluje bowiem androidowych apek sam w sobie, lecz strumieniuje je ze smartfonu przy pomocy znanego doskonale narzędzia Twój Telefon.

Według słów Analy Otero Diaz, kierowniczki programu Microsoft, stosowna aktualizacja właśnie zaczęła trafiać do pierwszych szczęśliwców.

Niestety, nie jest też tak, że dowolny telefon z systemem Google'a załatwia sprawę. Zdaniem Microsoftu, zgodność dotyczy tylko "wybranych urządzeń", a pierwsze doniesienia wskazują, iż tak naprawdę jedynie sprzętu Samsunga.

Do tego pewna część aplikacji ze Sklepu Play po prostu z funkcją nie działa. Wyświetla czarny obraz albo rozmaite błędy – czytamy w komentarzach.

Ponoć jednak, kiedy już uda się uporać z problemami technicznymi, wypada to całkiem nieźle. W odróżnieniu od typowego ekranu zdalnego, nowe rozwiązanie Microsoftu pozwala uruchomić kilka mobilnych apek naraz w oddzielnych oknach. Skróty do nich można przypinać na pasku zadań, a wisienką na torcie jest obsługa znanych skrótów klawiaturowych, takich jak Alt+Tab.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)