Windows 10 zamiast 7. Powiadomienia na cały ekran mają zachęcić do zmiany systemu

Wsparcie Windows 7 dobiega końca, Microsoft zachęca do "dziesiątki", fot. Pexels
Wsparcie Windows 7 dobiega końca, Microsoft zachęca do "dziesiątki", fot. Pexels
Oskar Ziomek

12.12.2019 15:40, aktual.: 03.01.2020 21:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 7 od połowy stycznia 2020 roku nie będzie już dostawać aktualizacji bezpieczeństwa. Microsoft zachęca do zmiany systemu na nowszą "dziesiątkę" i wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny będzie to robić dość nachalnie.

Windows 7 ma bowiem zacząć wyświetlać pełnorekranowe powiadomienia, gdy tylko wsparcie dobiegnie końca. Powodem jest aktualizacja KB4530734, która dodaje tę funkcjonalność do Windowsa 7 SP1 między innymi w wersji Home Basic, Home Premium czy Ultimate. O szczegółach można przeczytać na łamach pomocy technicznej Microsoftu.

Microsoft tłumaczy ideę pełnoekranowych powiadomień, które trafią do Windowsa 7, źródło: Microsoft.
Microsoft tłumaczy ideę pełnoekranowych powiadomień, które trafią do Windowsa 7, źródło: Microsoft.

Jak wynika z krótkiego komunikatu, począwszy od 15 stycznia 2020 roku, Windows 7 będzie zachęcać użytkowników do przesiadki na nowszego Windowsa 10 w formie pełnoekranowego powiadomienia, które nie zniknie, póki korzystający nie wejdzie z nim w interakcję. Jak jednak zwraca uwagę Softpedia, komunikat będzie można odrzucić, rezygnując z jego pokazywania w przyszłości.

Aktualizacji Windows 7 do Windows 10 nie należy się bać. Każda aktualizacja oprogramowania albo systemu oprócz dodawanych nowych funkcji sprawdza go pod względem bezpieczeństwa. Warto jednak po aktualizacji systemu dodać najnowszy antywirus.

Niezależnie od metod Microsoftu, dla własnego bezpieczeństwa warto rozważyć zmianę Windowsa 7 na nowszą "dziesiątkę". Windows 10 jest w wielu kwestiach zbliżony obsługą do "siódemki" i nie odstrasza tak, jak mógł to robić Windows 8, gdy użytkownikom po raz pierwszy pokazano interfejs Modern, w dodatku rezygnując z wygodnego dostępu do Pulpitu.

Aby przesiadka na Windowsa 10 z "siódemki" była łatwiejsza, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak szybko dostosować system do własnych potrzeb.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (279)