Windows 10 zostanie zaktualizowany w czerwcu. Najprawdopodobniej chodzi o wersję 21H1

Windows 10 zostanie zaktualizowany w czerwcu. Najprawdopodobniej chodzi o wersję 21H1

Windows 10 21H1 trafi na rynek najpewniej w czerwcu, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 21H1 trafi na rynek najpewniej w czerwcu, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.02.2021 10:12

Windows 10 otrzyma jedną ze swoich najważniejszych tegorocznych aktualizacji najprawdopodobniej w czerwcu – wynika z przypadkowo ujawnionych informacji. Data premiery kolejnej darmowej aktualizacji "dziesiątki" pojawiła się bowiem w jednym z wpisów w repozytorium Chrome Gerrit i została od tamtego czasu usunięta, co może być wskazówką, iż była autentyczna.

Chodzi o ten wpis, który w pierwotnej wersji mówił wprost o premierze nowej wersji Windows w czerwcu 2021 roku, o czym pisze Windows Latest. Niestety, nie sprecyzowano przy tym, o którą wersję systemu chodzi, a zagraniczne media w większości – wbrew intuicji – opisały sprawę sugerując, że chodzi o wersję 21H2.

Wpis na Chromium Gerrit przed edycją, fot. Windows Latest.
Wpis na Chromium Gerrit przed edycją, fot. Windows Latest.

Wydaje się to jednak błędne. Od jakiegoś czasu Windows 10 jest bowiem aktualizowany pod kątem funkcji tylko raz w roku. Dotychczas rolę "tej dużej, jedynej" aktualizacji miała paczka wydawana w pierwszej połowie roku (stąd należałoby założyć, że opisywana wersja to 21H1). Spodziewamy się, że Windows 10 otrzyma wówczas komplet istotnych zmian wizualnych, rozwijanych jako Sun Valley.

Aktualizacja 21H2, o ile w tym roku w ogóle zostanie wydana w takiej wyróżniającej ją formie, najpewniej pojawi się dopiero pod koniec roku, między październikiem a grudniem. Co warte zaznaczenia, w obydwu przypadkach mówimy o przewidywanych datach wprowadzenia aktualizacji na rynek, co niestety nie jest równoznaczne z ich dostępnością dla wszystkich użytkowników.

Możliwość aktualizacji Windows 10 jest bowiem sztucznie ograniczana, by móc na bieżąco eliminować błędy i udostępniać nowe wersje systemu tym użytkownikom, których komputery na pewno "poradzą sobie" z jej obsłużeniem. Pod koniec grudnia 2020 roku najnowsza wersja Windows 10 (teoretycznie dostępna wówczas od ponad miesiąca na rynku), trafiła dopiero do niespełna 14 proc. komputerów z "dziesiątką".

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)