Windows 11: ciemny motyw to nie tylko inne kolory. Teraz musisz się też wsłuchać

Windows 11: ciemny motyw to nie tylko inne kolory. Teraz musisz się też wsłuchać

Ciemny motyw w Windows 11 zmieni nie tylko kolory
Ciemny motyw w Windows 11 zmieni nie tylko kolory
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek
09.09.2021 10:54

Ciemny motyw w Windows 11 nie będzie zmieniać wyłącznie wyglądu systemu. Jak zauważyli użytkownicy, włączenie ciemnych kolorów skutkuje także zmianami w systemowych powiadomieniach - Microsoft przygotował nieco inne dźwięki.

BleepingComputer opisuje najnowsze spostrzeżenia użytkowników testowego Windows 11. Zwrócili oni uwagę na inne dźwięki powiadomień w systemie, gdy aktywny jest ciemny motyw. Jak się okazuje, to nie złudzenie, co udało się już potwierdzić w Microsofcie. Twórcy celowo przygotowali "łagodniejsze" powiadomienia, by lepiej pasowały do kolorystyki systemu.

W praktyce chodzi o okoliczności, w których ciemny motyw Windowsa jest wykorzystywany. Microsoft podkreśla, że powstał on z myślą o ochronie wzroku w ciemnym otoczeniu. Zgodnie z założeniem, powinien więc być stosowany na przykład wieczorami czy w ciemnych salach, a wtedy również łagodniejsze dźwięki (o ile w ogóle są włączone) będą lepiej pasować do okoliczności.

Dźwięki towarzyszące ciemnemu motywowi w Windows 11 to nie inne melodie. W praktyce to dokładnie te same dźwięki, jednak bardziej przytłumione. Próbki można porównać u źródła.

O ile sam pomysł modyfikacji dźwięków trudno uznać za zły, szkoda, że Microsoft w pierwszej kolejności wciąż nie chce się zająć oczywistymi niedoróbkami ciemnego motywu, które znane są w Windowsie 11 od wielu tygodni, a w Windows 10 od lat. Windows 11 będzie dostępny dla pierwszych użytkowników od 5 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)