Windows 11: do systemu wrócą etykiety na pasku zadań

Windows 11: do systemu wrócą etykiety na pasku zadań

Wyszukiwarka w Windows 11
Wyszukiwarka w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.04.2023 09:25

Windows 11 zauważalnie różni się od Windowsa 10, ale część zmian w interfejsie nie każdemu przypadła do gustu. Jedną z modyfikacji wprowadzonych przez Microsoft jest pasek zadań, który obecnie w Windowsie 11 nie pozwala wyświetlać etykiet aplikacji. Wkrótce może się to zmienić.

Jak podaje serwis Windows Central, w testowym Windows 11 da się już dotrzeć do ukrytych opcji, które pozwalają wprowadzić dwie zmiany na pasku zadań: wyświetlić etykiety aplikacji, a ponadto wymusić, by nie były skracane. Dla wielu użytkowników Windowsa to kluczowe elementy świadczące o wygodzie obsługi paska zadań.

Chociaż "klasyczny" pasek zadań z nazwami otwartych programów będzie w Windows 11 raczej propozycją dla osób przyzwyczajonych do analogicznego rozwiązania ze starszych wersji systemu, nie zmienia to faktu, że od premiery Jedenastki pojawiały się głosy, że tej opcji tu brakuje. Obecnie pasek zadań w systemie wyświetla wyłącznie ikony aplikacjidomyślnie na środku, ale ich pozycję można zmienić.

Możliwość włączenia etykiet paska zadań w Windows 11 pojawi się w systemowych ustawieniach. Na krótkim filmie można zobaczyć, jak funkcja działa w praktyce w komputerze z Windows 11, w którym udało się te dwie nowości włączyć. W tym momencie trudno podać konkretną datę, kiedy opisywane funkcje paska zadań mogą trafić do stabilnego wydania systemu. Koniec końców trzeba też pamiętać, że ukryte zmiany odnajdywane przez testerów korzystających z insiderskich kompilacji Windowsa 11 niekoniecznie muszą trafić do stabilnej wersji, ale oczywiście zazwyczaj trafiają.

Czy warto kupić smartfon Motorola Edge 40 Pro?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)