Windows 11: nadchodzą nowości w Eksploratorze plików

Windows 11: nadchodzą nowości w Eksploratorze plików16.01.2023 07:54
Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Windows 11 może niedługo zyskać kolejny element odświeżający Eksplorator plików. To oczywiście dobra wiadomość, choć zaskakująca z uwagi na to jak konsekwentnie wcześniej temat ten był ignorowany i jak długo Microsoftowi zajęło wdrożenie kart, o których na różne sposoby mówiło się niedługo po premierze Windowsa 10.

Na odświeżone elementy Eksploratora plików w Windows 11 w programie Insider zwrócił uwagę jeden z użytkowników na Twitterze, co wychwycił serwis Neowin. Okazuje się, że korzystając kompilacji 25276 i Windows Sandbox, da się włączyć nowe elementy bocznego panelu w Eksploratorze plików Windowsa 11, który wkrótce nie będzie tylko ubogim obszarem wyświetlającym podstawowe informacje. Zrzuty ekranu zdradzają, co może się tu już niedługo pojawić.

Udostępnione grafiki wskazują, że w Eksploratorze plików w Windows 11 nowy boczny panel stanie się także centrum skrótów do działań kontekstowych. Dla przykładu, w przypadku wybranego katalogu, na bocznym panelu pojawią się skróty do udostępniania i zarządzania dostępem oraz informacje o historii edycji danego folderu. Ponadto na panelu znajdą się proponowane przez Windowsa 11 powiązane pliki oraz związane z danymi dokumentami konwersacje z Poczty.

Warto podkreślić, że mówimy o niestabilnym wydaniu Windows 11, które jest dopiero testowane i nie ma pewności czy i kiedy dostępne tu funkcje trafią do finalnego wydania. Nie da się jednak ukryć, że odświeżony panel boczny Eksploratora plików Windowsa byłby tu mile widziany, zwłaszcza, że w obecnej formie wyświetlane informacje są lakoniczne, a cały panel sprawia wrażenie nieprzemyślanego.

Czy warto kupić kamerę internetową Logitech Brio 500?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)