Windows 11: nadchodzą nowości w Eksploratorze plików

Windows 11: nadchodzą nowości w Eksploratorze plików

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
16.01.2023 07:54

Windows 11 może niedługo zyskać kolejny element odświeżający Eksplorator plików. To oczywiście dobra wiadomość, choć zaskakująca z uwagi na to jak konsekwentnie wcześniej temat ten był ignorowany i jak długo Microsoftowi zajęło wdrożenie kart, o których na różne sposoby mówiło się niedługo po premierze Windowsa 10.

Na odświeżone elementy Eksploratora plików w Windows 11 w programie Insider zwrócił uwagę jeden z użytkowników na Twitterze, co wychwycił serwis Neowin. Okazuje się, że korzystając kompilacji 25276 i Windows Sandbox, da się włączyć nowe elementy bocznego panelu w Eksploratorze plików Windowsa 11, który wkrótce nie będzie tylko ubogim obszarem wyświetlającym podstawowe informacje. Zrzuty ekranu zdradzają, co może się tu już niedługo pojawić.

Udostępnione grafiki wskazują, że w Eksploratorze plików w Windows 11 nowy boczny panel stanie się także centrum skrótów do działań kontekstowych. Dla przykładu, w przypadku wybranego katalogu, na bocznym panelu pojawią się skróty do udostępniania i zarządzania dostępem oraz informacje o historii edycji danego folderu. Ponadto na panelu znajdą się proponowane przez Windowsa 11 powiązane pliki oraz związane z danymi dokumentami konwersacje z Poczty.

Warto podkreślić, że mówimy o niestabilnym wydaniu Windows 11, które jest dopiero testowane i nie ma pewności czy i kiedy dostępne tu funkcje trafią do finalnego wydania. Nie da się jednak ukryć, że odświeżony panel boczny Eksploratora plików Windowsa byłby tu mile widziany, zwłaszcza, że w obecnej formie wyświetlane informacje są lakoniczne, a cały panel sprawia wrażenie nieprzemyślanego.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)