Windows 11 wyświetla menu kontekstowe z opóźnieniem. Łatka już powstaje

Windows 11 wyświetla menu kontekstowe z opóźnieniem. Łatka już powstaje

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
03.11.2021 15:19

Do listy problemów Windowsa 11 dołącza kolejny, tym razem dotyczący menu kontekstowego w Eksploratorze plików. W niektórych przypadkach wyświetla się ono z zauważalnym opóźnieniem, przez co trudno uznać, by całość działała płynnie.

Problem z menu kontekstowym Windowsa 11 opisują użytkownicy, z których część zwraca uwagę na powolne działanie, ale inni dostrzegają także migotanie i dopasowywanie rozmiaru okna do zawartości dopiero po jego wyświetleniu. Co istotne, Microsoft pracuje już nad poprawką, która jest testowana w programie Insider, o czym informuje Windows Latest. Chodzi o kompilację systemu oznaczoną numerem 22478.

W tym samym wydaniu pojawiają się także poprawki dotyczące samego Eksploratora plików. W Windows 11 pierwszy raz od wielu lat został on zauważalnie przebudowany, a główne zmiany dotyczą górnego paska, gdzie wstążka przeładowana funkcjami znana z Windows 10 została zastąpiona minimalistycznym rzędem najważniejszych opcji.

Po aktualizacji Eksplorator powinien działać sprawniej i nie zawieszać się, co obecnie w stabilnym wydaniu Windows 11 się zdarza. Warto zwrócić uwagę, że opisywane błędy są rozwiązywane na etapie, kiedy system nie zdążył jeszcze trafić do wielu użytkowników. Microsoft niedawno co prawda przyspieszył wdrażanie, ale według statystyk, w poprzednim miesiącu Windows 11 zdążył trafić jedynie do 5 proc. użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)