Windows 11 z buildem 25120. Otrzymał nowy pasek wyszukiwania

Windows 11 z buildem 25120. Otrzymał nowy pasek wyszukiwania

Nowe pole wyszukiwanie w Windows 11
Nowe pole wyszukiwanie w Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Karolina Kowasz
20.05.2022 16:49, aktualizacja: 20.05.2022 20:30

Build 25120 dla Windowsa 11 zawiera nie tylko kilka ulepszeń i poprawek znanych błędów - kompilacja wprowadza nowy, eksperymentalny pasek wyszukiwania. Z jego pomocą użytkownicy będą w stanie przeszukiwać wyszukiwarkę Bing bezpośrednio z pulpitu.

Użytkownicy programu Windows Insider mogą już testować nowe pole wyszukiwania na pulpicie swojego Windowsa 11. Jak zwraca uwagę Microsoft, funkcja pozwala na sprawne przeszukiwanie sieci za pomocą wyszukiwarki Bing. Widać więc, że firma spełniła swoje obietnice dotyczące zapewnienia użytkownikom dodatkowych sposobów szybkiego dostępu do interesującej ich treści w Internecie.

Nie jest to pierwsze podejście do funkcji szybkiego wyszukiwania w sieci w Windowsie 11. Już w kompilacji 22598 pojawiły się pierwsze podejścia do tego rodzaju pola szybkiego dostępu do wyszukiwarki internetowej. Ograniczona grupa niejawnych testerów mogła zobaczyć pierwszą wersję eksperymentalnej funkcji. Wtedy też firma zapowiadała, że będzie dalej poszukiwać dodatkowych sposobów uzyskiwania szybkiego dostępu do treści, których można poszukiwać w internecie.

Kompilacja 25120, która pojawiła się na kanale Dev, może zawierać również inne, nowe funkcje, które ostatecznie mogą nigdy nie zostać wydane. Z tego powodu do nowego paska wyszukiwania oraz podobnych zmian użytkownicy Windowsa 11 nie powinni się jeszcze zbytnio przyzwyczajać. Nowy build można pobrać w ustawieniach systemu, jeśli jesteśmy członkiem programu Windows Insider.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)